Roboty sprzątające – jaki robot sprawdzi się w domu?

Roboty sprzątające – jaki robot sprawdzi się w domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, jaki robot sprzątający sprawdzi się w Twoim domu lub biurze? Ostatnio to jedne z najbardziej popularnych i pożądanych urządzeń AGD, ze względu na ich nowatorskie możliwości. Sprawdzamy, jakie roboty sprzątające sprawdzą się najlepiej.

Rodzaje robotów sprzątających 

Jeszcze przed podjęciem decyzji zakupu danego urządzenia, warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Obecnie na rynku możemy znaleźć szereg propozycji z różnymi funkcjami. Wśród kategorii robotów sprzątających, najczęściej wymieniane są urządzenia z możliwością odkurzania, mopowania oraz myjących okna.

W jaki sposób działają roboty sprzątające?

Roboty sprzątające są znacznie mniejsze niż przeciętny odkurzać. Mimo tego doskonale radzą sobie z trudno dostępnymi miejscami i uporają się z każdym brudem. Ważną funkcją pozostaje ich wykorzystywanie w systemie specjalnego oprogramowania. W ten sposób są doskonale zorientowane w przestrzeni, potrafią planować drogę, po jakiej będą się poruszać, oraz omijać stojące im na drodze przeszkody. Roboty sprzątające są mobilne, zasilane na akumulator, który na jakiś czas musi zostać naładowany, co gwarantuje bezproblemową i wielogodzinną pracę. 

Czym się kierować przy wyborze idealnego robota sprzątającego? 

W trakcie wyboru odpowiedniego robota sprzątającego warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: 

  • pojemność akumulatora, 
  • pojemność pojemnika na odpadki, 
  • moc silnika, 
  • czujniki ruchu. 

Jaka jest pojemność akumulatora w robocie sprzątającym? 

Wiele osób w trakcie wybierania odpowiedniego robota sprzątającego, sprawdza wyłącznie pojemność akumulatora. Trzeba pamiętać, że im większy akumulator, tym więcej energii potrzeba do pracy urządzenia. Taki akumulator szybko może się rozładować. 

Czas pracy na jednym ładowaniu – czy to istotny parametr robota sprzątającego? 

Zamiast skupiać się na pojemności akumulatora, warto zwrócić uwagę na przewidywany czas pracy na jednym ładowaniu. Najlepiej zdecydować się na zakup robotów sprzątających, które są w stanie pracować od godziny do 2. Oczywiście na rynku są dostępne modele, których czas pracy jest dłuższy niż 120 minut, jednak ich cena może nie być dla każdego zadowalająca. W trakcie wybierania danego produktu musimy zwrócić uwagę na fakt, że wraz z czasem wykorzystywania danego urządzenia, jego maksymalna ilość pracy na jednym ładowaniu może ulec skróceniu. 

>> Zobacz też: Odkurzacz z mopem. Jak działa i czy warto kupić?

Ile trzeba ładować robota sprzątającego? 

Przed zakupem wybranego produktu, naszej uwadze nie powinien umknąć równie istotny parametr, jakim jest czas ładowania akumulatora. W zależności od wybranego modelu możemy spodziewać się czasu ładowania od trzech do nawet pięciu godzin. Istotna jest jego jakość i pojemność. 

Pojemnik na odpadki 

Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że roboty sprzątające należą do niewielkim urządzeń. Dlatego miejsce na odpady i zanieczyszczenia jest niewielkie. Warto zwrócić uwagę na zbiorniki, które charakteryzują się pojemnością większą niż pół litra. W ten sposób nie musimy obawiać się o to, że dane rozwiązanie nie będzie wystarczające do nawet kilku cykli odkurzania. Najlepszym i rekomendowanym przez ekspertów rozwiązaniem, jest wybranie sprzętu z pojemnikiem na śmieci powyżej jednego litra. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*