Co zrobić, gdy w łazience pojawi się kamień?

Co zrobić, gdy w łazience pojawi się kamień?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Twarda woda o wysokiej zawartości soli wapnia i magnezu powoduje powstawanie uporczywych i nieestetycznych osadów z kamienia w naszych łazienkach. Problem ten jest niezwykle frustrujący, ponieważ wiele podstawowych środków czyszczących nie radzi sobie z tym rodzajem zabrudzeń, przez co czyszczenie łazienki staje się trudne i czasochłonne. Jak zareagować, gdy w naszej łazience pojawi się kamień? Podpowiadamy!

Czym jest osad z kamienia i jak zapobiegać jego powstawaniu?

Łazienka jest miejscem, o którego higienę zazwyczaj wyjątkowo staramy się dbać. Z racji wysokiej wilgotności powietrza związanej z częstym używaniem wody i nierzadko niezbyt wydajną wentylacją, zabrudzenia w tym pomieszczeniu mają bardzo specyficzny charakter. Jednym z najbardziej uciążliwych i ciężkich do usunięcia osadów jest kamień. Jego powstawanie związane jest z twardością wody, w której jest duża zawartość soli wapnia i magnezu. Szczególnie narażone na osady z kamienia są kabiny prysznicowe, baterie łazienkowe oraz toalety, jednak ten rodzaj zabrudzeń może pojawić się na wszystkich powierzchniach mających kontakt z wodą – nawet na fugach.

Regularne czyszczenie łazienki ze szczególnym uwzględnieniem miejsc najbardziej narażonych na osady z kamienia może pomóc w zapobieganiu temu problemowi. Jednak jeżeli w kranie woda jest twarda, to niemożliwe jest wyeliminowanie takich zabrudzeń. Można stosować naturalne sposoby, wykorzystujące produkty dostępne w większości domów – takie jak ocet, sok z cytryny, soda oczyszczona lub amoniak. Jednak ich skuteczność jest ograniczona i nie sprawdzi się w ciężkich przypadkach. Stosowanie znanych i sprawdzonych środków czystości pozwala pozbyć się kamienia, a przy regularnym stosowaniu ogranicza jego osadzanie się – dzięki temu sprzątanie przebiega wyjątkowo szybko i bez wysiłku.

Jak usunąć istniejący osad z kamienia w łazience?

Nieestetyczny osad z kamienia jest ciężko usunąć, szczególnie jeżeli problem jest zaawansowany. Właśnie dlatego zaleca się regularne usuwanie kamienia, nawet jeżeli osad jest ledwo widoczny – zapobiega to dalszemu rozwojowi zabrudzeń. Dzięki temu każdorazowe czyszczenie łazienki przebiega sprawniej i przyjemniej. W tym celu niezbędna jest odpowiednia chemia gospodarcza. Ważne jest, aby korzystać jedynie z produktów znanych i renomowanych marek, których składy są dostosowane do ich przeznaczenia.

Gdzie szukać sprawdzonych środków czystości?

Sprzedaż hurtową wysokiej jakości środków czystości prowadzi firma ROEM, w której ofercie znaleźć można najlepsze na rynku artykuły w korzystnych cenach. Ta hurtownia chemii gospodarczej znana jest niemal w całym kraju, a dzięki znanym i sprawdzonym dostawcom i minimalnej ilości pośredników, w jej asortymencie dostępne są produkty w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dzięki temu można zaopatrzyć się w zapas niezbędnych środków czystości podczas zakupów w jednym miejscu, oszczędzając nie tylko pieniądze, lecz także swój cenny czas.

Fot.: Matilda Wormwood/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*