Czym czyścić zlewozmywak?

Czym czyścić zlewozmywak?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Porządek w kuchni to podstawa, aby dobrze się w niej pracowało. Nawet brudny zlewozmywak może wpłynąć na pogorszenie jakości pracy, dlatego musisz zadbać także o jego czystość. 

Zlew granitowy — czym czyścić? 

W stylu nowoczesnym czy glamour zlewozmywaki granitowe to bardzo częsty wybór. Świetnie dopasuje się on do eleganckich mebli kuchennych czy drewnianych blatów. Nie musisz jednak martwić się o jego czyszczenie. Gdy będziesz wykonywać to regularnie i nie dopuścisz do gromadzenia się osadów i zabrudzeń, czynność ta nie zajmie się dużo czasu. 

Płyn do naczyń doskonale sprawdzi się do czyszczenia tego typu zlewozmywaku po rutynowym zmywaniu naczyń. Jeśli zależy ci na tym, aby sprzęt wyglądał jak nowy, warto na noc przemywać go gąbką nasączoną płynem do naczyń. Dzięki temu bez problemu poradzisz sobie z nagromadzonymi w komorze resztkami tłuszczu oraz brudem.

Jeśli na twoim granitowym zlewie pojawił się osad oraz kamień bez problemu możesz wyczyścić go domowymi środkami. W takiem sytuacji warto zastosować roztwór z octu lub pastę oczyszczającą z sody oczyszczającej. Przygotowanie takich preparatów jest tanie, proste oraz ekologiczne. Produkty te są bezpieczne dla materiałów, z których wykonany jest sprzęt. 

Gdy domowe sposoby zawiodą, używaj tylko i wyłącznie łagodnych preparatów w sprayu. Powierzchnię zlewu mogą uszkodzić mleczka z drobinkami oczyszczającymi lub proszki. 

Jak czyścić stalowy zlewozmywak?

Dużą popularnością cieszą się także zlewozmywaki wykonane ze stali szlachetnej. Cechują się one dużą odpornością na zarysowania, ścieranie oraz wysokie temperatury. Silniejsza chemia gospodarcza również nie jest straszna stali. Łatwe do utrzymania w czystości są zlewy metalowe, dlatego to one sprawdzą się najlepiej. Te z połyskiem narażone są na częstsze pojawianie się nieestetycznych zacieków. 

Nie dopuść, aby na zlewie powstał osad wapienny. Dlatego każdorazowo, gdy zakończysz pracę, pozbądź się zabrudzeń. Użyj do tego płynu do naczyń oraz miękkiej gąbki lub ścierki. Później całość opłucz ciepłą wodą i osusz ręcznikiem papierowym. 

Szczotek o ostrej powierzchni oraz drucianych zmywaków nie powinno się używać do czyszczenia zabrudzeń ze zlewu stalowego. Unikaj także mleczek z granulkami, kwasów oraz proszków czyszczących. 

Postaw także na odpowiednią konserwację zlewów stalowych oraz granitowych. Do tego świetnie nada się olej spożywczy. Od czasu do czasu, gdy zakończysz zabiegi myjące, wetrzyj w powierzchnię zlewu odrobinę oleju. Dzięki temu twój zlewozmywak będzie wyglądał jak nowy.

Jeśli jesteś na etapie wybierania odpowiedniego zlewu, odwiedź stronę https://granitan.pl/, gdzie znajdziesz wiele modeli. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Askar Abayev

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*