Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie robota planetarnego?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie robota planetarnego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Roboty planetarne stały się w ostatnich latach ogromnym hitem, na co niewątpliwie wpłynął fakt, że jedno urządzenie oferuje wiele różnych funkcji. Dobry robot planetarny poradzi sobie nie tylko z wyrabianiem ciasta, ale również można go wykorzystać do krojenia, blendowania i szatkowania. Wymaga to oczywiście zastosowania odpowiednich końcówek, ale praktycznie wszyscy producenci oferują je w zestawie razem z urządzeniem. Jednocześnie nie da się zaprzeczyć, że tego typu roboty kuchenne są nieco droższe od standardowych urządzeń, przez co niektórzy mają obawy, czy warto kupić robota planetarnego.

  1. Co powinien mieć dobry robot planetarny?
  2. Polecany robot planetarny Kenwood
  3. Nowoczesne roboty kuchenne

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku, w którym wyjaśniamy, dlaczego robot kuchenny planetarny to idealny wybór niezależnie od tego, czy gotujesz na co dzień, czy tylko raz na jakiś czas. Dowiesz się również, jaki mikser planetarny wybrać, aby nowy sprzęt kuchenny spełnił wszystkie twoje oczekiwania.

 

Co powinien mieć dobry robot planetarny?

Przed zakupem robota warto wybrać kilka produktów i przystąpić do ich porównania. Konieczne jest zwrócenie uwagi między innymi na to, czy robot oferuje możliwość rozbudowy, co oznacza, że w razie potrzeby będzie można używać go z dodatkowymi akcesoriami. Istotnym parametrem jest moc silnika oraz wielkość misy roboczej. Wartości zbliżone do 600 W mogą okazać się wystarczające do prostych czynności (tarcia warzyw czy ubijania białek), ale jeżeli chcesz mieć niezawodny sprzęt na lata, warto od razu pomyśleć o zakupie lepszego sprzętu oferującego moc na poziomie 1200 W. Do niezawodnych i chętnie wybieranych modeli zdecydowanie należy zaliczyć kenwood kvl85 124si. Najważniejsze funkcje i zalety tego robota planetarnego to przede wszystkim tryb pulsacyjny, miksowanie, wbudowana waga z wyświetlaczem, stabilne nóżki antypoślizgowe, płynna regulacja prędkości, osłona przed chlapaniem i aż dwuletnia gwarancja producenta. Jest to więc jednorazowy wydatek, który warto ponieść, aby przez wiele lat można było korzystać z wysokiej jakości robota kuchennego.

Polecany robot planetarny Kenwood

Oprócz wspomnianego modelu Kenwood oferuje również tańsze roboty, które sprawdzą się w kuchniach nieco mniej wymagających użytkowników. Tym, co łączy wszystkie Kenwood roboty kuchenne, jest niezawodność i wysoka jakość wykonania. Nawet tańsze modele, które można znaleźć w zakładce robot planetarny kenwood, wyposażone są w wytrzymałe mieszadła wielofunkcyjne, szklany blender kielichowy.

Robot planetarny może okazać się świetnym, a przy tym niezwykle praktycznym prezentem dla kogoś, kto dopiero wprowadził się do nowego mieszkania i nie zdążył jeszcze urządzić kuchni.

Nowoczesne roboty kuchenne

Nowe modele robotów kuchennych zdecydowanie różnią się od przestarzałych urządzeń, które są wciąż wykorzystywane w wielu polskich domach. Warto więc rozważyć wymianę starego urządzenia na robota planetarnego, szczególnie że wiąże się z tym ogromna oszczędność czasu. Chociaż robot planetarny kojarzy się przede wszystkim z takimi funkcjami jak zagniatanie ciasta, to jego możliwości są o wiele większe. Bez problemu można więc wykorzystać robota do takich czynności jak mielenie mięsa, ubijanie piany, tarcie ziemniaków, wyciskanie soku, kruszenie lodu. Płynna regulacja obrotów ułatwia uzyskanie oczekiwanego efektu. Jeżeli natomiast chcesz wykorzystywać robota planetarnego do tego, aby ułatwić sobie domowe pieczenie chleba, koniecznie sprawdź poradnik jak dobrać robot planetarny do chleba.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*