Worki na śmieci – na jakie możesz się zdecydować?

Worki na śmieci – na jakie możesz się zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Duża pojemność, nieprześwitująca folia, odporność na rozdarcia, ekologiczny materiał – istnieje wiele kryteriów, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru worków na odpady. Dzięki wskazówkom zawartym w poniższym wpisie szybciej zdecydujesz się na najlepsze pojemniki na śmieci dla gospodarstwa domowego lub firmy.

Z uszami czy taśmą ściągającą?

W ofercie producentów worków na odpady spotkasz m.in. worki wyposażone w zamknięcia, które umożliwiają szybkie zawiązanie i przeniesienie pojemnika bez obawy o wydostanie się  z niego śmieci. Możesz zdecydować się np. na wariant z uszami lub taśmą ściągającą. Jeśli zależy Ci na wyjątkowo komfortowym, szczelnym i higienicznym zamknięciu worka na odpady, dobrym wyborem będzie pojemnik z taśmą ściągającą.

Worki wykonane z LDPE

Szukasz worków na śmieci wyprodukowanych z bardzo wytrzymałego materiału? W takim razie możesz wybrać pojemniki wykonane z folii LDPE, w którą zapakujesz nawet bardzo ciężkie i ostro zakończone odpady. Takie odporne na rozdarcia worki na śmieci znajdziesz wśród produktów marki Stella na stronie: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci. Folia LDPE wyróżnia się nie tylko dużą trwałością. Jest też niepodatna na działanie środków chemicznych, gazów oraz skrajnie niskich (do -50 stopni Celsjusza) i bardzo wysokich (do 85 stopni Celsjusza) temperatur. Z LDPE tworzy się worki na śmieci o dużej pojemności, które nadają się nawet do umieszczenia w nich gruzu.

Worki do segregacji

Segregacja odpadów jest obowiązkowa w Polsce od 1 stycznia 2020 roku. W związku z tym w każdym gospodarstwie domowym powinny znaleźć się również worki na śmieci w różnych kolorach, które ułatwiają odseparowanie od siebie plastiku, metalu, papieru, szkła, odpadów organicznych i zmieszanych. 

Co wziąć pod uwagę, wybierając worki?

Kupując worki na śmieci, należy przede wszystkim dobrać ich długość do wymiarów kosza. Worek powinien być dłuższy od wysokości pojemnika. Dzięki temu będzie można opuścić jego zakończenia na boki kosza i umożliwić w ten sposób szczelne zamknięcie worka po jego wyjęciu. Należy też dostosować pojemność do swoich potrzeb. Worek mieszczący 35 lub 60 litrów dobrze sprawdzi się w biurze i domu. Natomiast ten o pojemności 120, 160 bądź 240 litrów będzie odpowiedni do składowania większej ilości odpadów oczekujących na transport na wysypisko przy fabryce lub zakładzie pracy. Worki na odpady nie muszą być bezzapachowe. Jeśli chcesz zniwelować nieprzyjemną woń śmieci, możesz wybrać pojemniki o tzw. zapachu świeżości lub lawendy. 

Przed każdym zakupem, również worków na śmieci, warto dobrze przemyśleć swoje potrzeby. Jeśli za pierwszym razem właściwie dobierzesz pojemniki, kolejny zakup nie sprawi żadnych problemów. Szybko zdecydujesz się dopasowany do siebie artykuł. Skorzystaj więc z powyższych porad i wybierz worki na śmieci, które zagwarantują Ci komfort i higienę.

Fot.: Sven Brandsma/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*