Sposoby na pozbycie się brzydkich zapachów z pomieszczeń

Sposoby na pozbycie się brzydkich zapachów z pomieszczeń

Freepik.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wymagająca czyszczenia armatura łazienkowa, wypadek w kuchni, mieszkanie po palaczu… wiesz, co mają ze sobą wspólnego? Zapach, którego każdy chce pozbyć się jak najszybciej. Jeśli zwykłe wietrzenie nie przynosi skutków, czas na bardziej drastyczne metody. Oto sposoby na pozbycie się brzydkich zapachów z pomieszczeń!

Magia sprzątania – kwasek cytrynowy i soda oczyszczona

Maskowanie zapachu nie przyniesie skutków, jeśli nie usuniemy jego źródła. Dlatego jeśli powodem nieprzyjemnych woni jest brud, usuwanie należy zacząć od sprzątania. Przy porządkach mogą pomóc właśnie kwasek cytrynowy (doskonały do walki z uporczywymi zaciekami, kamieniem itp.), a także soda oczyszczona, która nie tylko czyści ale również absorbuje zapachy – pozostawiona na spodku w niewielkim pomieszczeniu może pomóc w zmniejszeniu przykrego zapachu. Należy tylko pamiętać, żeby sprzątanie zakończyć porządnym wietrzeniem wnętrza.

Kominki, kadzidełka i dyfuzory

Uporządkowanie pomieszczenia może być tylko pierwszym krokiem w przypadku uporczywych nieprzyjemnych zapachów. Jeśli źródłem smrodu jest np. fakt, że poprzedni mieszkaniec był palaczem, samo wietrzenie nie pomoże. W takim wypadku konieczne będzie zwalczanie ognia ogniem – lub w tym wypadku zapachu zapachem. Istnieją specjalne olejki do kominków, a także kadzidełka, które po podgrzaniu rozprowadzają w pomieszczeniu opary lub dym mające neutralizować nikotynowy zapach.

W przypadku, gdy w domu są małe dzieci i zwierzęta, od wymagających wysokich temperatur kadzidełek i kominków lepsze będą dyfuzory. To również lepszy wybór, jeśli nie wiemy do końca, co było źródłem przykrego zapachu – bo np. mieszkanie było przez długi czas zamknięte i stęchlizna wdała się w więcej niż jedno miejsce. Dyfuzory cechują się różnorodnością działania, możliwością zmiany zapachu, jeśli dany wkład nam nie odpowiada, a także cenową przystępnością.

Co ważne, rozwiązania te można stosować w tandemie, np. łącząc pracę dyfuzora z olejkiem eterycznym. Przykładowo oferta na stronie Kala.pl jest nie tylko różnorodna, co umożliwia dopasowanie do preferencji mieszkańców, ale też zawiera wymienne wkłady, dyfuzory, olejki i odświeżacze powietrza w różnych formach. Ważne tylko, by nie łączyć zbyt wielu zapachów – kwiatowa łąka i cynamonowe wypieki mogą stworzyć równie przytłaczającą mieszankę, co dawno niewietrzone mieszkanie palacza!

Profesjonalne usługi sprzątające – nie tylko do biura!

Jeśli nie pomogły Twoje wysiłki związane z posprzątaniem wnętrza, a dyfuzor i inne dodatki zapachowe tylko chwilowo ukryły problem, być może czas wezwać na pomoc specjalistów. To ludzie, którzy nie tylko dysponują profesjonalnym sprzętem, ale także mocnymi środkami chemicznymi, pozwalającymi na dezynfekcję wnętrza. Aby jednak nie zastępować nieprzyjemnych woni zapachem chloru, takie firmy wykorzystują również profesjonalne neutralizatory zapachów, które zamiast maskować, najpierw likwidują nieprzyjemny zapach. Bogata oferta powoduje, że jest bardzo mała szansa, by firma nie miała zapachu, który będzie Ci odpowiadał. Choć jest to rozwiązanie znacznie mniej budżetowe niż zakup dyfuzora, warto rozważyć zatrudnienie zespołu do sprzątania, jeśli pozostałe metody zawodzą.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*