Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Jak utrzymać łazienkę w czystości?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Świeżo wyremontowana łazienka zawsze wygląda na zadbaną. Żeby cały czas prezentowała się nienagannie, trzeba na bieżąco sprzątać. Dowiedz się, jak utrzymać ją w dobrym stanie. 

Do utrzymania czystości w łazience przydadzą się odpowiednie środki czystości oraz akcesoria. Trzeba pamiętać, by sprzątać regularnie i dokładnie. Żeby nie powstały szkodliwe zagrzybienia, warto zadbać o odpowiednią wentylację łazienki. Poleca się też otwieranie okna lub drzwi po kąpieli. Jeśli masz problem z nadmierną wilgocią, zainwestuj w specjalny pochłaniacz. Zazwyczaj nie jest to duży wydatek, a jest niezwykle pomocny. 

Naturalne środki czystości

Podstawą dobrego sprzątania są odpowiednie preparaty do czyszczenia. Polecamy postawić na ekologiczne środki czystości. Ich działanie jest oparte na naturalnych składnikach. Nowoczesne specyfiki są bardzo skuteczne. Dodatkowo nie zanieczyszczają środowiska. Nie wpływają negatywnie na otaczającą przyrodę. Są też bezpieczniejsze dla skóry. Chemiczne odpowiedniki działają bardzo agresywnie. Jeśli przypadkiem dotknie się jakiegoś środka, może skończyć się to podrażnieniami. Wybór jest szeroki i w ofercie sklepów są detergenty do różnych części łazienki. Przykładowo do toalety, wanny, płytek, czy luster. Dobrze sprawdzają się też uniwersalne produkty naturalne. Można ich użyć do wymycia wielu powierzchni. Przykładem jest pasta czyszcząca, czy wielofunkcyjne żele i płyny. 

Wiele eko środków czystości jest zamkniętych w szklanych opakowaniach lub butelkach do recyklingu. W większych miastach znajdują się specjalnie automaty, w których możesz uzupełnić opakowania po produktach niektórych firm. W taki sposób możesz dolewać na przykład różne płyny do sprzątania. 

Naturalne środki do czyszczenia można wykonać samemu w domu. Uniwersalnym składnikiem jest soda oczyszczona. Ma ona właściwości dezynfekujące. Sprawdzi się na przykład do czyszczenia kabiny prysznicowej. Wykorzysta się ją też do mycia płytek podłogowych i fug w łazience. Naturalnymi składnikami używanymi w tym celu są też sól i ocet spirytusowy. 

mycie umywalki
Photo by freepik from Freepik.com

Akcesoria do sprzątania 

Czyszczenie łazienki nie może obyć się bez specjalnych akcesoriów i sprzętów. Używanie ściereczek, gąbek, czy myjek, jest nie tylko wygodne, ale i skuteczne. Wersji ścierek jest bardzo dużo. Trzeba dobrać je do swoich preferencji. Popularne są te wykonane z mikrofibry, bawełny i z bambusa. Należy zaopatyszyć się w rękawice ochronne. Wpłynie to na komfort sprzątania, a dodatkowo zadbasz o dłonie. Unikniesz też kontaktu z zarazkami. Możesz użyć jednorazowych rękawiczek lateksowych, lub tych gumowych. 

Do podłóg przyda się miotła lub odkurzacz. Do zmywania warto zakupić mop płaski. W sklepach znajdziesz też ich ekologiczną wersję. Poszukaj takich pochodzących z recyklingu. W ofercie ma je na przykład sklep York. 

Wygodną opcja jest zakup mopa w gratisie z wiadrem. Te nowoczesne zawierają dwa pojemniki. W jednym wypłuczesz ten przyrząd, a w drugim natomiast wyciśniesz. Istnieją też wiadra obrotowe, które są jeszcze bardziej wygodne w użytkowaniu. Warto kupić zapasy do mopa. W razie zabrudzenia, szybko wymienisz go na nowy. Niektórzy zapominają o zmianie końcówki i wpływa to negatywnie na czystość pomieszczeń. Mop w kształcie trójkąta doskonale domyje ciężko dostępne miejsca. Łatwo dotrzeć jest nim do wszelkich rogów oraz kątów. 

Akcesorium, które przyda się do czyszczenia szyby prysznica, jest ściągaczka. Usuwa nadmiar wody z dużych powierzchni szklanych, nie zostawiając przy tym smug. Można ją wykorzystać też do wszelkich luster oraz okien. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*