Kuchnia glamour na wymiar – czyli jaka?

Kuchnia glamour na wymiar – czyli jaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Styl glamour jest obecnie jednym z popularniejszych w Polsce, zwłaszcza wśród osób młodych, które uwielbiają połączenie wytwornej elegancji z nowoczesną prostotą. Jak powinna wyglądać modna kuchnia w stylu glamour? Jakie meble kuchenne do niej pasują? Czym się kierować, wybierając dodatki do niej?

Styl glamour w nowoczesnej kuchni

Z czym kojarzy się styl glamour? Przede wszystkim z bazowymi kolorami, ewentualnie w połączeniu z pastelami. Dozwolone są w nim bogate, barokowe formy, zwłaszcza meble utrzymane w stylu Ludwika XVI. Można je wprowadzić do kuchni np. pod postacią hokerów barowych lub wygodnych foteli do jadalni. Niezwykle ważna jest oczywiście zabudowa kuchenna. Jak powinna się prezentować? Styl glamour charakteryzuje się przejrzystością i funkcjonalnością. Zabudowa powinna być więc dopasowania zarówno do wielkości, jak i układu pomieszczenia. Stylowe meble na wymiar będą więc najlepszym rozwiązaniem. Można je kupić np. w https://3top.pl/, czyli u krajowego producenta kuchni pod zamówienie.

Meble kuchenne na wymiar w stylu glamour mogą być wykończone na wysoki połysk. Akrylowe fronty w kolorach białym, czarnym bądź szarym będą doskonale korespondować z marmurowymi blatami, złotą armaturą, kryształowymi żyrandolami, czyli wszystkim tym, co kojarzy się ze stylem glamour. Takie fronty bardzo dobrze współgrać będą z dodatkami utrzymanymi w odcieniach pastelowego różu bądź wrzosu, jak również złotymi bądź chromowanymi ozdobami.

Czy kuchnia w stylu glamour może mieć matowe wykończenie?

Wielbiciele prostej elegancji, którzy nie czują potrzeby, aby optycznie powiększać kuchnię, mogą zdecydować się na meble na wymiar z matowymi frontami. Tego rodzaju zabudowa może mieć cechy wspólne ze stylem glamour, zwłaszcza gdy posiada ozdobną sztukaterię, nadającą całości splendoru. Matowe fronty w stylu glamour nie muszą być utrzymane w neutralnych kolorach. Mogą przybrać bardziej zdecydowaną kolorystykę – zwłaszcza ciemna zieleń lub ciemny niebieski idealnie łączą się ze złotymi dodatkami, takimi jak uchwyty czy okucia meblowe. To wybór tych fanów stylu glamour, którzy stawiają na szlachetne barwy, kojarzące się z iście królewskimi komnatami.

Blaty kuchenne w stylu glamour mogą, ale nie muszą być z marmuru. Równie dobrze sprawdzą się drewniane blaty wykończone na wysoki połysk lub te o surowej stylistyce, wyprodukowane z granitu czy konglomeratu. Istotny jest efekt końcowy, czyli wnętrze, które w gościach wzbudza efekt „wow”, a domowników zachęca do spędzania w kuchni czasu.

Fot.: Chastity Cortijo/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*