Płytki ścienne do kuchni – dlaczego warto je wybrać?

Płytki ścienne do kuchni – dlaczego warto je wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedy już postanowiliśmy wykluczyć okładziny kamienne z marmuru, tapetę czy szkło nad blatem, czas zapoznać się z zaletami, jakie mają płytki ścienne do kuchni. Mają one sporo zalet, które postaramy się przedstawić w poniższym artykule.

Łatwość utrzymania w czystości 

Pierwszą zaletą, jaka dotyczy płytek ściennych do kuchni, jest zdecydowanie łatwość utrzymania ich w czystości. Mają one lśniącą i gładką powierzchnię, dzięki czemu są odporne na wszelkie zabrudzenia. Im wyższą klasę mają  płytki ścienne do kuchni, tym większa jest również ich odporność na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Najnowocześniejsze modele płytek do kuchni minimalizują również miejsce potrzebne na fugę. Dzięki temu uzyskiwana jest praktycznie całkowicie gładka powierzchnia, z której to z łatwością można usunąć wszelakie zabrudzenia. Należy mieć na względzie, iż ściana między szafką kuchenną a blatem jest bardzo narażona na zachlapanie produktami spożywczymi oraz przygotowywanymi na kuchence daniami. Płytki ścienne do kuchni są również bardzo odporne na działanie wilgoci. Podczas ich wybierania warto zwracać także uwagę na stopień ich nasiąkliwości.

Dostępność wielu kolorów i wzorów

Drugim z argumentów, który przemawia za zakupem płytek ściennych do kuchni, będzie wiele kolorów i wzorów sprzedawanych obecnie w sklepach. Dzięki temu dobranie właściwych płytek do stylu pomieszczenia nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Do wyboru mamy także sporą liczbę rozmiarów płytek, które także mają ogromny wpływ na wystrój kuchni, jak również faktur. Obecnie glazura kuchenna bez problemu imituje marmur, beton czy też drewno. Sama metoda układania płytek może umożliwiać osiąganie niebanalnych rezultatów. Kwadratowe płytki można, chociażby układać na kształt jodełki. Podłużne płytki także doskonale prezentują się ułożone w nieregularny sposób.

Określ stylu własnej kuchni

Dzięki wybraniu odpowiednich płytek kuchennych można określić własny styl. W aranżacji takiego wnętrza najważniejsze są ściany, sufit i podłogi. Dopiero po ich odpowiednim wybraniu, można pomyśleć o reszcie dodatków, takich jak meble. Stylistyka płytek kuchennych może nie tylko podkreślać styl ogólny w kuchni, ale wprowadzać także duży dysonans. Pod pojęciem stylistyki znaleźć można wzory oraz kolory płytek ściennych do kuchni. Obszerna oferta w sklepach uwzględnia płytki od jasnych do ciemnych, od białych po czarne, praktycznie w pełnej palecie kolorystycznej i wzorniczej.

Fot.: Good Soul Shop/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*