Kontroluj domowe finanse za pomocą smartfona

Kontroluj domowe finanse za pomocą smartfona
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfon to niezwykle wszechstronne narzędzie, które można wykorzystać na wiele sposobów. Zdecydowanie warto posługiwać się nim z myślą o kontrolowaniu domowych finansów. Tylko jak to zrobić? Po jakie aplikacje sięgać i jak ich używać, żeby skutecznie panować nad budżetem? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

Bankowość mobilna

Ogromne możliwości związane z finansami daje bankowość mobilna. Dostęp do aplikacji bankowej pozwala na wykonywanie wszelkiego rodzaju operacji finansowych z dowolnego miejsca na świecie, w którym istnieje dostęp do Sieci. Opłata czynszu, przekazanie dziecku pieniędzy, kupno produktów w sklepie internetowym, doładowanie telefonu – te i wiele innych czynności bankowych można przeprowadzić wygodnie z poziomu smartfonu.

Współczesne aplikacje przeznaczone do obsługi konta bankowego zawierają również różnego rodzaju moduły do kontrolowania przepływów finansowych, które pozwalają na szczegółową analizę wydatków i przychodów pod różnym kątem. Co więcej, oprogramowanie dostarczane przez banki nierzadko umożliwia także załatwianie spraw urzędowych związanych z finansami, jak np. składanie wniosków o przyznanie świadczeń w rodzaju 500+ czy w ramach programu Dobry Start 300+. A to wszystko możliwe jest bez wychodzenia z domu.

Płatności mobilne

Jeszcze do niedawna zrobienie zakupów w sklepie wymagało posiadania gotówki lub przynajmniej karty płatności. W każdym razie trzeba było mieć przy sobie fizyczny przedmiot w postaci gotówki lub kawałka plastiku, aby uregulować należność w sklepie czy za wykonaną usługę. Obecnie nie ma takiej konieczności, ponieważ istnieje możliwość wykonywania płatności mobilnych za pomocą telefonu. Jak to zrobić? Wymagany jest smartfon obsługujący technologię NFC – jeżeli stawiasz na markę Huawei, sprawdź firmowane przez nią urządzenia wyposażone w tę funkcję, które zostały opisane na stronie https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-huawei/. Ponadto do bezdotykowych płatności mobilnych telefonem niezbędne jest zainstalowanie aplikacji służącej do ich obsługi, takich jak Google Pay, PeoPay, Apple Pay czy Android Pay.

Prowadzenie budżetu

Kontrola finansów wymaga monitorowania przepływów pieniężnych, w tym przede wszystkim wydatków. Jeśli chcesz panować nad swoim budżetem, musisz wiedzieć, ile i na co wydajesz – zamiast stosować w tym celu tradycyjny notes czy zbierać paragony wykorzystaj możliwości, jakie dają aplikacji mobilne do budżetowania. Moje Finanse, Money Lover, HandWallet, Kontomierz czy Spendee to tylko przykładowe platformy zaprojektowane w tym celu. Poza możliwością dokumentowania wydatków i przychodów zapewniają także dostęp do rozbudowany i czytelnych statystyk prezentowanych w formie graficznej. Dzięki tego rodzaju aplikacjom masz cały czas rękę na pulsie i uzyskujesz dokładny wgląd w swoje finanse, nad którymi możesz skutecznie panować.

Planowanie zakupów

Smartfon pozwoli Ci także na precyzyjne zaplanowanie wydatków, włącznie z cenami poszczególnych produktów, które zamierzasz kupić. W związku z tym już przed wyjściem do sklepu wiesz, ile pieniędzy przeznaczysz na nabycie interesujących Cię artykułów. To bardzo istotne, ponieważ właśnie nieprzewidziane, „nadprogramowe” produkty, których de facto nie potrzebujesz, często zupełnie zbędnie podnoszą koszty wizyty w sklepie. Wśród najpopularniejszych aplikacji zakupowych można wymienić m.in. Listonic, Moją Gazetkę, Prostą listę zakupów czy Out Of Milk. Po więcej ciekawych treści na temat smartfonów zapraszamy na blog w serwisie https://komorkomat.pl/.

Fot. unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*