Rolety rzymskie czy żaluzje? Co sprawdzi się w kuchni?

Rolety rzymskie czy żaluzje? Co sprawdzi się w kuchni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej w kuchni? Rolety rzymskie czy żaluzje? Podpowiadamy! 

Co do kuchni będzie najlepsze? 

Kuchni to bardzo wymagające pomieszczenie. Kuchenna przestrzeń jest miejscem, w którym rządzą różnego rodzaju smaki i zapachy. W trakcie wyboru między roletami a żaluzjami musimy wiedzieć, że muszą one być odporne na wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w trakcie wybierania odpowiedniej ochrony okien kuchennych? 

rolety rzymskie
Photo by marymarkevich from: Freepik.com

Kuchnia a wysoka temperatura powietrza i wilgotność

Aktualnie istnieje wiele sposobów na to, aby zmniejszyć temperaturę powietrza w kuchni. Pozytywny wpływ na nią może mieć częste otwieranie okien. W kuchni niezbędny jest też okap Oprócz tego dobrym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób, jest wentylacja mechaniczna. Niestety nawet tego rodzaju alternatywy okazują się często niewystarczające w szczególności w sytuacji, gdy często gotujemy i pieczemy dużą ilość potraw. Już na etapie tworzenia kuchni musimy zdawać sobie sprawę również z podwyższonej wilgotności powietrza. Ten aspekt należy uwzględnić w trakcie zakupu wyposażenia kuchni, wyboru osłon okiennych oraz ich stolarki. 

Kuchnia a zabrudzenia podczas gotowania i dodatkowa wilgoć 

Zabrudzenia w kuchni najczęściej powstają podczas gotowania i pieczenia. Wówczas możemy mieć do czynienia z pryskającym tłuszczem z patelni i innymi przypadkowymi zabrudzeniami. W tej sytuacji narażone na zabrudzenia pozostają również rolety lub żaluzje. Kiedy okno znajduje się bezpośrednio nad zlewozmywakiem, rolety wewnętrzne lub żaluzje muszą być odporne na bardzo dużą wilgoć. W takiej sytuacji zamoczony może zostać zarówno profil okienny, szyba, jak i produkty. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze rozwiązania do kuchni, to doskonale się składa. Nadszedł czas na to, aby szerzej porozmawiać o parametrach poszczególnych osłon okiennych. To równie ważny aspekt, który pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Żaluzje aluminiowe – możliwość sterowania ilością światła, jakie wpada do kuchni

W przypadku wyboru żaluzji aluminiowych możemy skorzystać z możliwości elastycznego sterowania lamelami poziomymi, co może wpłynąć na ilość przepuszczanych promieni światła słonecznego za sprawą częściowego lub całkowitego zamknięcia żaluzji. Oprócz tego za ich pomocą możemy skalibrować kierunek wpadających promieni słonecznych dzięki możliwości obracania lameli wokół własnej osi. Co więcej, istnieje możliwość uzyskania imponującego efektu wizualnego poprzez rozproszenie światła. Współczesne rozwiązania w postaci żaluzji aluminiowych charakteryzują się grubszymi lamelami o bardziej eleganckim wyglądzie i ciekawej gamie kolorystycznej. 

Alternatywą dla żaluzji aluminiowych są rolety Dzień Noc. Ograniczają one ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Nasłonecznienie i jego poziom jest regulowany za pomocą odpowiedniego ustawienia względem siebie pasów przeziernych i nieprzeziernych. 

Żaluzje drewniane – największe plusy rozwiązania 

Za sprawą wysokiej jakości lameli, istnieje szereg zalet korzystania z żaluzji drewnianych, które bez dwóch zdań doceni każdy użytkownik. W ten sposób możliwe jest ustawienie odpowiedniej pozycji. To idealna propozycja, kiedy chcemy ochronić naszą kuchnię od spojrzeń osób postronnych, a jednocześnie być na bieżąco z tym, co dzieje się na zewnątrz. 

Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujesz, masz możliwość doboru koloru. Podczas wyboru powinniśmy zwracać również uwagę na możliwości ochronne przed przegrzaniem pomieszczeń. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*