Jakie meble mogą przydać się w ogrodzie?

Jakie meble mogą przydać się w ogrodzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzanie ogrodu to zazwyczaj jeden z końcowych etapów wykańczania domu jednorodzinnego. Z tego powodu aranżacja otoczenia gospodarstwa domowego jest pod pewnym względami dość łatwa: nie musisz już zastanawiać się, jakie kolory i estetyki będą pasowały do Twojego podwórka czy tarasu, ponieważ dobierzesz je do stylu architektonicznego całego domu.

Strefa relaksu, czyli spędzanie wolnego czasu w ogrodzie

Wiele osób, które decydują się na zamieszkanie w domku jednorodzinnym, wybiera tę opcję właśnie ze względu na ogród. Oczywiście, wynajmując mieszkanie nadal można mieć odrobinę prywatnej zieleni (na przykład na balkonie) lub spędzać czas w parkach i zielonych przestrzeniach pod miastem, nie jest to jednak ten sam poziom komfortu, co posiadanie własnego ogrodu. To właśnie na przydomowym podwórku możesz zaaranżować sobie strefę relaksu, która nie tylko będzie w stu procentach odpowiadać Twoim potrzebom, ale również zapewni Ci maksimum prywatności, ponieważ będą z niej korzystać wyłącznie Twoi domownicy. Meble ogrodowe, które mogą przydać Ci się w takiej przestrzeni to przede wszystkim wygodne fotele lub kanapy oraz niewielki stolik, na którym będziesz mógł ustawić laptopa podczas odtwarzania serialu, odłożyć książkę czy postawić kubek z gorącą kawą albo herbatą. Przydatny może okazać się również schowek na koce i poduszki, hamak, w którym zrelaksujesz się po dniu ciężkiej pracy oraz parawan chroniący Cię przed niepożądanym wzrokiem przechodniów lub sąsiadów.

Miejsce na spotkania towarzyskie – grill na świeżym powietrzu

Jedną z najatrakcyjniejszych cech przydomowego ogrodu jest możliwość zorganizowania spotkania towarzyskiego na świeżym powietrzu. Taki sposób spędzania czasu ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną preferuje wiele osób, a przede wszystkim miłośnicy grilli i tradycyjnej, polskiej kuchni. Jeżeli zależy Ci na możliwości zapraszania do siebie gości, z pewnością powinieneś zaplanować w ogrodzie miejsce, w którym będziecie mogli usiąść i porozmawiać. Może to być taras lub ogrodowa altanka, oddalona od ogrodzenia dzielonego z sąsiadami. W co dobrze jest wyposażyć miejsce do spotkań towarzyskich? Z pewnością przydadzą się narożniki ogrodowe i fotele, na których będą mogli usiąść Twoi goście. Jeśli planujesz zorganizować w swoim ogrodzie grille, niezbędne będzie również miejsce na ruszt lub zewnętrzny kominek, w którym można przygotować mięso i warzywa, a także stół. Nie bez znaczenia pozostaje również klimatyczne oświetlenie, które pozwoli Wam nadal spędzać czas na świeżym powietrzu, nawet, kiedy zapadnie już zmrok. Warto pomyśleć także o doprowadzeniu prądu do altanki ogrodowej lub o gniazdku po zewnętrznej stronie domu, jeśli urządzasz miejsce spotkań towarzyskich na tarasie – dzięki temu możliwe będzie podpięcie do prądu głośnika i puszczenie muzyki, która stanie się doskonałym tłem dla rozmów.

Funkcjonalne meble ogrodowe dla miłośników klombów i grządek

Przydomowy ogród to nie tylko wieczory spędzone z książką lub znajomymi. Wiele osób aranżuje zieloną przestrzeń dookoła gospodarstwa domowego z myślą o uprawie grządek, owocach i warzywach z własnej hodowli oraz rozwijaniu pasji, jaką jest dla nich ogrodnictwo. Jeśli Ty też jesteś taką osobą, w ogrodzie z pewnością przyda Ci się jedna lub dwie ławeczki z zaimpregnowanego drewna lub metalu, które ustawisz w strategicznych miejscach. Dzięki takiej aranżacji będziesz mógł w każdej chwili odpocząć, kiedy zmęczy Cię kucanie lub klęczenie przy grządkach. Przydatnym dla ogrodników meblem może być również stołeczek, który stanie się idealnym siedziskiem podczas długotrwałego obrywania owoców i warzyw podczas zbiorów oraz drabina, która pozwoli Ci wspiąć się na drzewa, by zebrać z nich owoce.

Fot.: Sigmund/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*