O jakich narzędziach należy pamiętać przy zakładaniu warsztatu?

O jakich narzędziach należy pamiętać przy zakładaniu warsztatu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podjęcie decyzji dotyczącej zakładania warsztatu to w praktyce dopiero połowa sukcesu. Kluczowe jest bowiem posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Jest ono niezbędne, jeśli chodzi o wykonywanie podstawowych prac w takich lokalizacjach. Jakie narzędzia mogą okazać się przydatne w warsztacie samochodowym? Które z nich są godne uwagi w sposób szczególny? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Klucze płaskie i nasadowe

Absolutnie podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu samochodowego są klucze płaskie. Zanim zdecydujemy się na ich zakup, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, rozmiar, liczbę narzędzi w zestawie i producenta. Wysokiej klasy klucze wytworzone są ze stali chromowo-wanadowej. To właśnie w nie powinniśmy celować w sposób szczególny. Istnieje wiele rozmiarów, które mogą okazać się nam bardzo przydatne. Jeśli potrzebujemy nietypowego egzemplarza, wówczas możliwe jest jego osobne nabycie. Wysokiej jakości narzędzia tego typu znaleźć można na stronie https://jptech-maszyny.pl/narzedzia-warsztatowe

Niezwykle ważne są również klucze nasadowe, które są niemalże czymś obowiązkowym w wielu warsztatach. Producenci z reguły podają ich rozmiary w calach, jednakże w warsztatach używa się jednostki milimetrów. Warto zwrócić uwagę na grzechotkę- jest to element, który w dużym stopniu ułatwia korzystanie z nasadek. Pamiętajmy też o ewentualnych adapterach. W zdecydowanej większości przypadków klucze nasadowe wykonane są ze stali CrV. Do wyboru mamy zarówno proste klucze nasadowe, jak i te profesjonalne. 

Narzędzia warsztatowe, których nie może zabraknąć!

Śrubokręty

Trudno wyobrazić sobie profesjonalny warsztat samochodowy bez śrubokrętów. Przedmiot ten jest uzależniony od tego, jakiego rodzaju pracę wykonujemy. Wyróżnić możemy bowiem specjalistyczne modele do prac elektrycznych, precyzyjnych, ślusarskich, ale również te przeznaczone dla osób zajmujących się naprawą samochodową. Ewentualna praca pod napięciem może być niebezpieczna, dlatego też zalecane są narzędzia zaizolowane. Warto podkreślić, że istnieją śrubokręty płaskie, krzyżakowe i gwiazdkowe- ich wybór powinien być uzależniony od tego, na jakich czynnościach będziemy skupiać się w sposób szczególny. 

Ściągacze

Nie da się ukryć, że w warsztatach samochodowych przydatne mogą okazać się ściągacze do sprężyn, ściągacze do tarcz i ściągacze do łożysk. Te drugie wykorzystywane są przede wszystkim wtedy, gdy z jakiegoś powodu mamy problemy ze ściągnięciem elementów odpowiedzialnych za hamowanie, jednocześnie inne narzędzia nie sprawdzają się w takim stopniu, jakbyśmy sobie tego życzyli. Ściągacze do łożysk natomiast wyróżniają się rzadziej spotykaną ilością ramion, jak również ich rozstawem. 

Kompresor

Zarówno w warsztacie profesjonalnym, jak i tym przydomowym powinien znajdować się kompresor. Dzięki niemu podłączymy wiele urządzeń garażowych, gdybyśmy z jakiegoś powodu mieli problemy z dostawą prądu. O ile istnieje taka możliwość, zdecydujemy się na kompresory zasilane trójfazowo- są niemalże niezawodne. Do prac amatorskich zalecane są kompresory bezolejowe. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wydajność sprzętu, jak również na pojemność zbiornika- oczywiście im jest ona większość, tym lepiej dla nas. 

Dodatkowe narzędzia

W wielu warsztatach samochodowych znajdziemy szczypce do prac elektrycznych i hydraulicznych. Nie w sposób nie wspomnieć o kluczach imbusowych. Najlepsze są te wykonane z trwałego materiału- gwarantują ponadprzeciętne bezpieczeństwo. 

Kolejnym istotnym narzędziem są klucze do filtra oleju. Standardowym elementem wyposażenia jest oczywiście młotek. Wbrew pozorom może on rozwiązać wiele zróżnicowanych problemów. Kombinerki natomiast sprawdzą się do przytrzymania elementów w miejscach, które są trudno dostępne. W celu podświetlania niektórych elementów warto zastanowić się nad latarką i lampą warsztatową. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*