Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jak zorganizować przeprowadzkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka jest zawsze dużym wydarzeniem w życiu. Łączy się nie tylko z ekscytacją związaną ze zmianą miejsca zamieszkania, lecz także z ogromnym zamieszaniem i lekką tremą. Jak zorganizować przeprowadzkę, by przebiegała ona sprawnie, bez komplikacji i zbędnego stresu? Jest to zadanie całkowicie wykonalne, o ile w porę dobrze zaplanujesz całe przedsięwzięcie. Zobacz, co zrobić, by przeprowadzić się bezproblemowo.

Zbierz pudła i kartony

Podczas przeprowadzki towarem deficytowym zawsze są kartony i inne pudła, w które można zapakować rzeczy z mieszkania do transportu. Postaraj się zebrać je z wyprzedzeniem. Wyprowadzka nie jest raczej decyzją, którą podejmuje się i egzekwuje z dnia na dzień. Dlatego zazwyczaj masz czas, by zawczasu zrobić zapas kartonów do przewozu. Karton do przeprowadzki musi być solidny, nie może być uszkodzony, porwany, pocięty. Możesz na przykład odwiedzić kilka sklepów, które mają po rozładowaniu towarów zbędne kartony, jednak często okazuje się, że są one rozerwane lub rozcięte. Najlepiej jest zachować pudła, w których przychodzą zakupy ze sklepów internetowych. Można także kupić je niedrogo w hurtowniach. Musisz uwierzyć, że będziesz potrzebować ich bardzo wiele, więc nie wyrzucaj żadnego kartonu, który trafi do Twojego domu. 

Zorganizuj transport

Jeśli masz w mieszkaniu czy domu, z którego się wyprowadzasz, swoje meble, które chcesz zabrać ze sobą do nowego lokum, zorganizuj dla nich transport z lekkim wyprzedzeniem. Dzięki temu możesz upewnić się, że firma spedycyjna będzie miała wolny samochód w terminie Twojej wyprowadzki i na pewno stawi się na miejscu w umówionym dniu. Dzięki temu na pewno oszczędzisz sobie dużo stresu i problemów. Również jeśli masz jakieś meble czy ponadgabarytowe śmieci do wyrzucenia, zadbaj o wywóz gabarytów. Warszawa czy inne duże miasta nie są miastami, w których da się po cichu przewieźć duże śmieci samochodem osobowym. Liczne patrole policji oraz straży miejskiej sprawiają, że nielegalne postępowanie ze śmieciami ponadgabarytowymi, słusznie, jest niemożliwe. Organizacja transportu trudnych do przewiezienia przedmiotów pozwoli Ci lepiej przemyśleć i zaplanować przewóz reszty drobniejszych rzeczy. 

Pogrupuj przedmioty ze względu na ich zastosowanie oraz materiał wykonania

Podczas pakowania przedmiotów w kartony podziel je na kategorie. Osobno zapakuj przedmioty z kuchni, osobno z sypialni, a jeszcze w inne kartony spakuj rzeczy z salonu. To ułatwi rozpakowywanie ich w nowym miejscu. Unikniesz niepotrzebnego biegania między pomieszczeniami i szybciej rozpakujesz się w swoim nowym domu. Z kolei grupowanie przedmiotów ze względu na materiał wykonania, zminimalizuje ryzyko zniszczenia na przykład ceramiki czy przedmiotów szklanych. Dla przykładu, ręczniki kuchenne pakuj razem z przedmiotami, które mogą się stłuc. Kubki, szklanki czy wazony przedzielone materiałowymi ręcznikami nie będą się o siebie obijać, a ich ruchy w czasie transportu zostaną zamortyzowane. Również przedmioty ostre powinny być odpowiednio pogrupowane i zabezpieczone, aby nie zniszczyły kartonu lub innych rzeczy, z którymi są spakowane. 

kobieta pakuje walizkę
Photo by hedgehog94 from Freepik.com

Przeprowadzka nie musi być straszna, chaotyczna i stresująca. Dobra organizacja jest podstawą do sprawnego spakowania i przewiezienia swojego dobytku. Jeśli zaczniesz planowanie z wyprzedzeniem, z pewnością uda Ci się bez problemu zmienić lokum szybko i bezstresowo. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*