Co warto wiedzieć o dźwigach osobowych?

Co warto wiedzieć o dźwigach osobowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dźwigi osobowe stosuje się w budynkach wielokondygnacyjnych w celu przewożenia osób. Dźwigi poruszające się między piętrami ułatwiają funkcjonowanie osobom chorym, seniorom, rodzinom z dziećmi, a także wszystkim mieszkańcom i użytkownikom wyższych budynków. Doświadczenie w tym zakresie posiada producent wind osobowych Lift Service S.A. 

Czym jest dźwig osobowy?

Dźwig osobowy to montowane na stałe urządzenie, które jest używane do pionowego przemieszczania osób. Konstrukcje te wykorzystują napęd elektryczny bądź hydrauliczny. Zamiennie i powszechnie stosowana nazwa dźwigów osobowych to windy. Kwestie związane z funkcjonowaniem urządzeń są regulowane przez różne przepisy prawne. Działanie dźwigu zależne jest od wykorzystywanego napędu. Windy poruszają się wewnątrz szybu i zatrzymują na konkretnych kondygnacjach. Kabiny lub platformy poruszają się po pionowych prowadnicach. Podczas wyboru dźwigu osobowego największą uwagę przykłada się do parametrów takich jak udźwig, prędkość jazdy, wysokość podnoszenia, rodzaj napędu oraz sposób sterowania. Montowanie wind potrafi znacznie podnieść komfort życia przede wszystkim osób niepełnosprawnych i starszych, lecz nie tylko. Sprawdzą się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej.

Jakie są produkty do dźwigów osobowych?

Dźwigi osobowe to urządzenia stosunkowo skomplikowane. Z tego powodu muszą one gwarantować bezpieczeństwo i sprawne poruszanie się między piętrami. Jeśli pojawi się jakaś awaria lub przestój, funkcjonowanie mieszkańców budynków, a także pracowników wielu miejsc zostanie zakłócone. Producenci elementów do wind dostarczają więc części konstrukcyjne, a także zaawansowane urządzenia mechaniczne, elektroniczne czy hydrauliczne usprawniające działanie dźwigów. Takie produkty muszą być dostarczone szybko, bez względu na to, czy mowa o niewielkiej windzie osobowej, windzie hydraulicznej czy innych urządzeniach przeznaczonych do przewożenia ludzi lub towarów. 

Do jakich dźwigów osobowych dostarczane są części?

Producent dźwigów osobowych Lift Service S.A. zajmuje się produkcją różnego typu urządzeń. Dostępne są elementy do wind osobowych hydraulicznych, dźwigów szpitalnych, niewielkich wind osobowych, a także platform i wind dla niepełnosprawnych. Firmy produkujące elementy do dźwigów osobowych współpracują też z innymi producentami, montażystami i serwisantami, by zapewnić niezawodność i bezpieczeństwo wind. Więcej można przeczytać tutaj – http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*