Ocieplanie fundamentów – dlaczego jest konieczne?

Ocieplanie fundamentów – dlaczego jest konieczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ocieplanie fundamentów to jeden z najważniejszych etapów każdej budowy domu. Zastanawiasz się, dlaczego jest to konieczne oraz jakie materiały do ocieplania wykorzystać? Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące ocieplania fundamentów znajdziesz w tym artykule!

Jesteś w trakcie budowy domu? Z pewnością zainteresuje Cię temat ocieplania fundamentów. Dowiedz się, dlaczego jest to konieczne oraz jakie rozwiązania technologiczne sprawdzą się najlepiej!

Czy ocieplanie budynku jest konieczne?

Warto zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie: czy ocieplanie budynku jest w ogóle konieczne? Odpowiedź brzmi: nie. Według przepisów polskiego prawa budowlanego ocieplanie budynków nie jest wymagane, o ile ich głębokość nie przekracza jednego metra poniżej gruntu. 

Należy jednak pamiętać, że jeśli chcesz cieszyć się w pełni komfortowym domem oraz uniknąć niebotycznie wysokich rachunków za ogrzewanie, to ocieplenie jest koniecznością.  Co więcej, docieplenie fundamentów powinno zostać wykonane, nawet gdy decydujesz się zbudować dom z materiałów, które mają dobrą izolację termiczną.

Czym ocieplić fundamenty?

Warto zastanowić się także, czym ocieplić fundamenty, aby mieć pewność, że ocieplenie będzie działać optymalnie. 

Wełna mineralna

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o ocieplanie fundamentów domu, jest wełna mineralna. Jest to jedno z najdroższych rozwiązań, ale jednocześnie najskuteczniejszych. Wełna jest bowiem bardzo elastyczna oraz odporna na wysokie temperatury. Jest to więc gwarancja nie tylko ciepła w budynku, ale także bezpieczeństwa pożarowego.

Styropian

Innym chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem jest styropian. Jest to materiał stosunkowo tani, ale skuteczny. Znajdziesz go między innymi na stronie https://adsbuduje.pl/10-styropian. Największą zaletą styropianu jest z całą pewnością fakt, że jest on odporny na gnicie. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat ocieplania fundamentów styropianem, koniecznie zajrzyj na stronę https://adsbuduje.pl/17-styropian-na-fundamenty

Folia kubełkowa

Rozwiązaniem ze średniej półki cenowej jest natomiast folia kubełkowa. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na wodę i dużą obojętność na niektóre związki chemiczne. Możesz mieć pewność, że materiał ten będzie doskonałym wyborem dla Twojego domu. 

Fot.: Scott Webb/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*