Kule piorące. Co to jest i jak ich używać?

Kule piorące. Co to jest i jak ich używać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych proszków do prania czy nawet kapsułek. Świadome wybory to obecnie ekologiczne zamienniki, które wspaniale się sprawdzają i pozwalają dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Na rynku znajdziesz coraz więcej propozycji w tym zakresie. Z pewnością warte uwagi są kule piorące. Jednak czym się odznaczają i na czym polega ich fenomen?

Czyste ubrania bez użycia proszku

Pranie ubrań bez wykorzystania proszku czy kapsułek piorących to doskonała alternatywa dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Wówczas Twoje ubrania będą pachnące i czyste, a przy okazji do wody nie dostanie się masa szkodliwej dla środowiska chemii.

To jednak nie jedyne plusy. Warto wspomnieć, że takie rozwiązania jak kule piorące wspaniale sprawdzają się, gdy masz w domu niemowlaka lub alergika. Często proszki oraz kapsułki powodują reakcje alergiczne, zwłaszcza w przypadku bardzo wrażliwej i delikatnej skóry. Dlatego warto rozważyć zakup ekologicznego środka piorącego, takiego jak np. kule. Jednak w jaki sposób piorą one nasze ubrania i jak z nich korzystać?

Wszystko, co warto wiedzieć o kulach piorących

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego rozwiązania do swojego domu, zwłaszcza takiej nowości jak kule piorące, warto dowiedzieć się, jak działa. Zatem, jak sama nazwa wskazuje, jest to plastikowa kula, która ma w sobie niewielkie otworki. To oczywiście nie koniec! W jej wnętrzu powinny znaleźć się granulki wykonane z ceramiki. To one odpowiadają za pranie ubrań. Nie są to bowiem zwykłe kulki, w ich składzie znajduje się bardzo delikatna substancja piorąca, żywica i sole mineralne. Wszystkie te składniki pozwolą Ci skutecznie wyprać nawet mocne zabrudzenia.

Warto wspomnieć, że kule mają wyjątkową zdolność do redukcji napięcia powierzchniowego wody, a co za tym idzie, mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne, mocne środki piorące. Do tego granulki zostały wykonane z masy minerałowej i nie zawierają żadnych substancji syntetycznych. Jedyny wyjątek stanowi pojemnik na kuleczki ceramiczne. Warto także dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają takie nowoczesne rozwiązania. Zatem po umieszczeniu kuli piorącej w pralce lub w misce z gorącą wodą, granulki zaczynają z nią reagować. Polega to na odłączeniu się od nich minerałów i jonów o ładunku ujemnym. Wówczas wnikają one w tkaninę i usuwają brud.

Możesz także spotkać rozwiązania, które po kontakcie z wodą uwalniają fale podczerwone, co z kolei sprawia, że powstaje mikro jonizacja wody i większe wibracje, które zwiększają skuteczności kuli piorących w starciu z mocnymi zabrudzeniami. Kulę piorącą wystarczy umieścić w pralce, między ubraniami, podobnie jak kapsułkę. Możesz dodać do tego płyn do płukania, aby twoje rzeczy pięknie pachniały. Kulę możesz wykorzystać wielokrotnie, co sprawia, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a do tego przyczynisz się do ochrony naszego naturalnego środowiska! Zobaczysz, że bardzo szybko przestawisz się na korzystanie jedynie z kuli piorącej!

Zdj. główne: Ellen Qin/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*