Jak stworzyć w domu kącik dla psa?

Jak stworzyć w domu kącik dla psa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Prawdą jest, że zwierzę, a zwłaszcza pełne energii i miłości do ludzi psiaki, wnoszą do domu mnóstwo radości. Posiadanie zwierzęcia to jednak nie tylko przyjemność, lecz także duża odpowiedzialność. Pies potrzebuje obszernej wyprawki oraz swojego miejsca w domu, w którym będzie mógł się zrelaksować i poczuć bezpiecznie. Oto, jak urządzić kącik dla psa.   

Psia sypialnia   

Zwierzę, aby mogło się wysypiać i odpowiednio regenerować, potrzebuje głębokiego, jakościowego snu. W fazie REM w mózgu psa, w pamięci długotrwałej utrwalają się wspomnienia i umiejętności, a ciało odpoczywa i rozluźnia się. Bez dobrego snu pies może zacząć robić się agresywny, niszczyć przedmioty w domu lub mieć problemy z pamięcią. Zapewnienie psu optymalnych warunków do snu to podstawowy obowiązek każdego opiekuna. Wiele psów bardzo dobrze reaguje na klatkę kennelową, w której urządzone jest dla nich posłanie. 

Taką klatkę można uznać za własny “pokój” psa, w którym ma on przestrzeń wyłącznie dla siebie. Jest to bezpieczny kąt dla zwierzaka, w którym może on odpoczywać, wyciszyć się i zrelaksować przed snem lub w trudnych emocjach. W takiej klatce powinno znaleźć się legowisko dla psa, zabawki do wylizywania i ulubione przedmioty psiaka. Na stronie https://beds4dogs.pl/ znajdziesz wygodne posłania dla psów z wieloma stylowymi i przydatnymi dodatkami.  

Psia jadalnia   

W niewielkiej odległości od klatki kennelowej powinny znaleźć się miski na karmę i wodę. Materiał, z jakiego będą wykonane naczynia nie jest bez znaczenia. Na jedzenie miska powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, ponieważ jest to tworzywo neutralne, które nie wchodzi w reakcję z karmą. Stal jest też odporna na psie zęby, ale nie na tyle twarda, by uszkodzić szkliwo w przypadku gryzienia miski przez zwierzaka. Miska na wodę powinna z kolei być wykonana z ceramiki, gdyż woda w takim naczyniu nie psuje się tak szybko, jak w innych materiałach. Dzięki temu zachowuje ona swój świeży i atrakcyjny dla psa smak i zapach. 

Punktem spornym staje się często stojak na miski. Pies zdrowy, który zdolny jest do jedzenia z misek ustawionych na podłodze, powinien jeść właśnie w ten sposób. Badania pokazują, że w przypadku jedzenia ze stojaka, ryzyko wystąpienia skrętu żołądka jest kilkakrotnie wyższe. Skręt żołądka to poważna i bardzo bolesna dolegliwość, która wymaga natychmiastowej interwencji weterynarza. 

Zabawki dla psa  

Zabawki edukacyjne, siłowe oraz gryzaki to niezbędny element wyprawki dla każdego psa.

Poszczególne akcesoria do zabawy mają swoje funkcje, których warto być świadomym.

  • Szarpak pozwala rozładować energię i emocje, zacieśnia więzi pomiędzy psem a opiekunem oraz podnosi pewność siebie zwierzaka z każdą wygraną, Urozmaica on spacery oraz uczy zdrowej rywalizacji i zabawy. 
  • Mata węchowa oraz zabawki do wylizywania działają wyciszająco i uspokajająco, Przydają się zwłaszcza w nowych i stresujących sytuacjach oraz przed snem. Świetnie sprawdzają się również do warunkowania legowiska i klatki kennelowej. 
  • Gryzak jest psu bardzo potrzebny, ponieważ gryzienie i żucie to jedne z podstawowych potrzeb psa, które musi on realizować. Dostarczenie mu zdrowych, dobrej jakości gryzaków ochroni Twoje buty i meble przed psimi zębami, a do tego dostarczy mu rozrywki i pomoże utrzymać zdrowe uzębienie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Kristina Paukshtite

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*