Jak dbać o basen ogrodowy?

Jak dbać o basen ogrodowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz budowę basenu w przydomowym ogrodzie? A może jesteś szczęśliwym posiadaczem posesji z basenem? Pamiętaj, że taki przybytek to nie tylko fantastyczne miejsce rekreacji, ale również idealne środowisko do życia bakterii lub zbierania się zanieczyszczeń. Zadbaj o wój ogrodowy basen i ciesz się nim sezon po sezonie!

Basen stały czy stelażowy?

Jeśli bierzesz pod uwagę raczej większą niż mniejszą przestrzeń przeznaczoną do pływania, z pewnością nie rozważasz kupna dmuchanego basenu dziecięcego. W tym przypadku zdecydujesz się raczej na basen stały, zainstalowany w ogrodzie jako część architektury, albo całoroczny basen stelażowy, który będzie bezpiecznym miejscem relaksu tuż pod Twoimi oknami. Niezależnie od tego, jaka będzie Twoja ostateczna decyzja, baseny ogrodowy wymagają odpowiedniego przygotowania. Upewnij się, że posiadasz wystarczająco miejsca w swoim ogrodzie, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przed niepożądanym wzrokiem przechodniów czy sąsiadów i możliwość swobodnego napełniania basenu wodą oraz spuszczania jej w razie konieczności.

Jak dbać o basen ogrodowy?

Podstawą dbania o baseny ogrodowe jest regularne sprawdzanie stanu wody i czyszczenie jej, zarówno z fizycznych, jak i chemicznych oraz biologicznych zanieczyszczeń. Część z nich z łatwością usuną odkurzacze basenowe. Te urządzenia z łatwością poradzą sobie między innymi z opadającymi na wodę liśćmi i kwiatami, owadami czy piaskiem i ziemią. Nie będą jednak wystarczające w walce z substancjami i mikroorganizmami, których nie widać gołym okiem. W tym przypadku zdecydowanie lepiej jest pomyśleć z wyprzedzeniem o odpowiednim filtrze do wody i zadbać o możliwość wymiany wody, na przykład raz w trakcie sezonu. Takie działania mogą zapewnić Ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa i pozytywnie wpłynąć na Twój relaks.

Jeśli dopiero szykujesz się na basen ogrodowy

Jeśli basen ogrodowy na razie pozostaje u Ciebie w sferze planów, koniecznie pomyśl o odpowiednim przygotowaniu się na jego postawienie. Najważniejsze jest zadbanie o właściwe podłoże – musi być ono stabilne, równe i w miarę możliwości pozbawione zanieczyszczeń. Pamiętaj, że po napełnieniu basen będzie naprawdę ciężki (może ważyć nawet kilka ton!), więc istotna jest również wytrzymałość terenu, na którym stoi. Weź także poprawkę na zniszczenia – jeśli basen stanie na trawie, prawdopodobnie źdźbła uschną lub ulegną wytarciu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*