Jak dbać o podłogi i posadzki?

Jak dbać o podłogi i posadzki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Podłogi oraz posadzki to nieodłączny element każdego domu. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej eksploatowanych elementów, ponieważ to właśnie po podłodze poruszamy się każdego dnia. Jak więc wybrać dobrą podłogę lub posadzkę oraz jak o nie dbać? Podpowiadamy!

Jak wybrać podłogę?

Podłoga jest bardzo ważna, ponieważ ma ona znaczący wpływ na ostateczny wygląd całego wnętrza oraz jego charakter. Ponadto jest też mocno zużywana każdego dnia. Jak więc wybrać dobrej jakości podłogę?

Przede wszystkim zastanów się, jakie są Twoje możliwości. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych propozycji. Możesz na przykład zdecydować się na klasyczne panele. Nieco nowszym i zdecydowanie ciekawszym i trwalszym rozwiązaniem będą natomiast panele winylowe, panele winylowe LVT oraz płytki drewnopodobne. Dobrym wyborem będzie także deska elastyczna. Jeśli zaś wolisz bardziej tradycyjne rozwiązania, to świetną propozycją będzie podłoga wykonana z naturalnego drewna.

Jeśli szukasz trwałych, a jednocześnie bardzo estetycznych paneli do swojego domu, to koniecznie zajrzyj na stronę https://classenfloor.com/pl/podlogi/charm-4v-wr/

Jak wybrać posadzkę?

Jak natomiast wybrać dobrej jakości posadzkę? Podobnie, jak w przypadku podłogi, również tutaj warto kierować się przede wszystkim materiałem. 

Najpopularniejsze posadzki to między innymi posadzki betonowe, wylewki cementowe, wylewki anhydrytowe, wylewki samopoziomujące anhydrytowe i epoksydowe oraz posadzki z posypką. Ponadto, posadzki możemy podzielić również na: spoinowe, bezspoinowe, mozaikowe i żywiczne.

Jeśli nie chcesz decydować się na całkowitą wymianę posadzki w Twoim domu, to dobrym pomysłem będzie też profesjonalna naprawa posadzek

Jak dbać o podłogi i posadzki?

To, w jaki sposób należy dbać o podłogę oraz posadzkę w Twoim domu, zależy przede wszystkim od tego, jakie podłogi i posadzki posiadasz. Każdy materiał wymaga bowiem nieco innych środków czystości oraz pielęgnacji. Najważniejsze jest jednak, aby regularnie sprzątać i czyścić podłogę oraz posadzkę, pamiętać o ich konserwacji, a także być ostrożnym podczas codziennego użytkowania. 

Fot.: Ashley Byrd/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*