Jak czyścić kostkę?

Jak czyścić kostkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym otoczeniem swojego domu, koniecznie zadbaj o kostkę brukową. Jak to zrobić? Przede wszystkim pamiętając o regularnym i dokładnym czyszczeniu. Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową przed domem. 

Chcesz mieć piękny podjazd przy swoim domu? Zadbaj o kostkę brukową! Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest tutaj regularne czyszczenie. Dowiedz się, jak to zrobić.

Jak często myć kostkę?

Kostka brukowa to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykonywania podjazdów i nie tylko. Nawierzchnia ta jest nie tylko niezwykle trwała, ale także wyjątkowo estetyczna – pod warunkiem że odpowiednio o nią zadbasz. Pamiętaj, że kostka brukowa jest narażona na działanie słońca, deszczu, wiatru oraz innych warunków atmosferycznych, które sprawiają, że materiał szybko się brudzi. Dlatego też należy ją regularnie czyścić.

Warto praktykować przede wszystkim czyszczenie kostki po każdym sezonie zimowym, ponieważ to właśnie wtedy jest ona najbardziej zanieczyszczona. Do czyszczenia przyda się specjalistyczny płyn do czyszczenia kostki. Koniecznie sprzątaj też bieżące zabrudzenia, takie jak na przykład liście. Nie można zapominać także o impregnacji – warto wykonać ją raz na trzy lata. 

Mycie kostki myjką ciśnieniową

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wszystkich zabrudzeń z Twojej kostki brukowej jest mycie jej przy użyciu myjki ciśnieniowej. 

Myjka ciśnieniowa to nic innego jak urządzenie do czyszczenia powierzchni z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia wody. Sprzęt tego typu działa na dość prostej zasadzie, mianowicie na kompresowaniu wody w specjalnym zbiorniku, a następnie uwalnianiu jej pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dzięki temu czyszczenie różnego rodzaju zanieczyszczeń jest znacznie prostsze i bardziej skuteczne. 

Należy mieć przy tym na uwadze, że na rynku znajdziesz różne myjki ciśnieniowe. Którą z nich wybrać? Najistotniejszym parametrem, który należy uwzględnić przy zakupie, jest ciśnienie robocze myjki. Im wyższe ciśnienie, tym większa energia uderzania strumienia wody o powierzchnię, co pozwala rozbijać cząsteczki brudu szybko i skutecznie. Możesz także wybierać spośród myjek ciepłowodnych oraz zimnowodnych. Do sprzątania domowego, a w tym sprzątania kostki brukowej, znacznie lepszą propozycją będą myjki ciepłowodne, które będziesz mógł z powodzeniem użyć także do czyszczenia garażu oraz samochodu.

Fot.: Alexander K/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*