Maseczka komunijna. Higiena i ochrona

Maseczka komunijna. Higiena i ochrona
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sklepy z dewocjonaliami oraz internetowe platformy sprzedażowe oferują specjalny gadżet na uroczystość pierwszej komunii w czasach pandemii – maseczki komunijne. 

W związku z pandemią koronawirusa na rynku pojawia się wiele nowych produktów dostosowanych do obecnych warunków. Jednym z nią są maseczki okolicznościowe. Izabela Janachowska szyje specjalne ślubne maseczki dla panien młodych. Pomyślano też i o dzieciach przystępujących do pierwszej komunii. Obecnie na rynku dostępne są maseczki komunijne z wyhaftowanymi wzorami kwiatów, hostii lub ozdobione sztucznymi perełkami.

To raczej pewne, że w bieżącym roku dzieci przystąpią do pierwszej komunii w maseczkach. W związku z tym w sklepach pojawiły się specjalne maseczki komunijne. Poza funkcjami ochronnymi mają też stanowić element dekoracyjny, pasujący do komunijnego stroju.

>> Zobacz też: Urodziny w ogrodzie. Jak urządzić przyjęcie pod chmurką?

Ile kosztuje maseczka komunijna?

Maseczki komunijne znajdziemy w ofercie sklepów z dewocjonaliami oraz na platformach sprzedażowych w Internecie (np. Allegro). Cena uzależniona jest od formy, zdobień i materiału, z jakiego wykonana jest maseczka, zazwyczaj waha się od 8 do 20 zł. Maseczki komunijne najczęściej uszyte są z bawełny lub z satyny, podszytej bawełną. Dostępne są również standardowe maseczki podobne do tych, jakie zakupić możemy w aptece, ale ozdobione złotą lub srebrną nicią oraz maseczki z filtrem. Decydując się na zakup maseczki, warto zwrócić uwagę, czy materiał i sposób, w jaki jest wykonana rzeczywiście zapewni ochronę.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*