Usuwanie naklejek z szyby — sprawdzone sposoby

Usuwanie naklejek z szyby — sprawdzone sposoby
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki to popularny sposób na ozdabianie szyb, nie tylko w domach gdzie są dzieci, choć trzeba przyznać, że w tych w szczególności się one pojawiają. Niestety pojawia się problem, kiedy ozdoba nam się znudzi i trzeba się jej pozbyć. Jak usunąć niechciane naklejki z szyby szybko oraz w taki sposób, żeby jej nie uszkodzić? 

Ciepło przede wszystkim

Na pewno nie możemy usuwać tego typu ozdób na siłę i „na sucho”. Niezależnie od tego, z czego została wykonana naklejka (winylowa, papierowa lub foliowa) praktycznie w każdym wypadku w jej usunięciu doskonale pomaga nam podgrzanie jej. Możemy to zrobić za pomocą parownicy do ubrań lub suszarki do włosów. Musimy tu pamiętać, żeby kontrolować temperaturę i powierzchnię, żeby nie uszkodzić szyby lub ramy okiennej. Niestety w wielu przypadkach po usunięciu naklejki na powierzchni zostają brzydkie ślady po kleju, które są bardzo trudne do usunięcia. Wtedy dobrze zmyć go płynem do szyb lub do naczyń.

Inne metody

Naklejkę warto również spróbować usunąć preparatem WD-40 (obficie spryskujemy, zostawiamy na dłużej, a następnie podwadzamy skrobaczką do szyb). Kolejnym sprawdzonym sposobem jest namoczenie naklejki spirytusem, zmywaczem do paznokci, a także naftą lub benzyną, choć w ostatnich przypadkach przeszkadza drażliwy zapach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*