Dlaczego warto zamontować rolety w domu? Poznaj zalety tego rozwiązania

Dlaczego warto zamontować rolety w domu? Poznaj zalety tego rozwiązania
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli Twoje wnętrza potrzebują powiewu świeżości, aranżacja przestrzeni wokół okien może całkowicie zmienić ich wygląd. Sprawdź, dlaczego wybór rolet może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Dobry sen

W XXI wieku wiele osób mierzy się z bezsennością. Jej powodem często jest stres, szybkie tempo życia i nieodpowiednia higiena snu. Jeżeli ten problem dotyka również Ciebie, a każdej nocy przez kilka godzin przewracasz się z boku na bok, próbując odpocząć, pamiętaj, że możesz zrobić kilka rzeczy, żeby sobie pomóc. Przede wszystkim zadbaj o brak stymulacji przez kilka godzin przed pójściem spać. Stymulantami mogą być alkohol, kofeina obecna w kawie lub teina występująca w herbacie – powinno się ich unikać już sześć godzin przed snem.

Mózg może też pobudzać niebieskie światło emitowane przez smartfony i telewizory – postaraj się nie korzystać z tych urządzeń przynajmniej sześćdziesiąt minut przed pójściem spać. Pomóc może Ci również zadbanie o odpowiednio przewietrzony pokój oraz cisza i ciemność. Rolety typu dzień i noc doskonale radzą sobie z zapewnieniem Ci komfortowego snu – łagodnie wyciszają i idealnie zaciemniają sypialnię.

Ochrona prywatności

W przeciwieństwie do klasycznych firan, rolety dokładnie pokrywają powierzchnię okna. Dzięki takiemu dopasowaniu zapewniają intymność i ochronę przed wzrokiem sąsiadów. Jeżeli mieszkasz na ciasno zabudowanym osiedlu albo Twoje mieszkanie znajduje się na parterze, koniecznie odwiedź sklep z roletami wewnętrznymi i wybierz rozwiązanie, które zapewni Ci maksimum prywatności. Podjęcie takich kroków jest ważne również ze względu na bezpieczeństwo – dzięki niemu unikniesz obserwacji przez osoby, które mogłyby chcieć poznać Twoje nawyki i wykorzystać je przeciwko Tobie. 

Klimatyczne wnętrze

Czasami widok za oknem nie jest czymś, co masz ochotę oglądać na co dzień. Zwłaszcza, jeśli wybrałeś swoje mieszkanie ze względu na inne zalety – na przykład udogodnienia techniczne, garaż czy dobrą lokalizację – poświęcając tym samym panoramę. Dobrane do wnętrza rolety, które będą współgrać z kolorem ścian i aranżacją pokoi, zapewnią Ci przyjemne doznania związane z przebywaniem w mieszkaniu, pomogą odciąć się od zewnętrznego świata i zrelaksować. Dzięki nim z pewnością zapomnisz o supermarkecie za oknem sypialni czy zagraconym podwórku. W dodatku rolety potrafią być ozdobą wnętrza, jeśli poświęcisz czas na dopasowanie ich do estetyki Twojego mieszkania.

Zdj. główne: Steve Johnson/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*