Zlew z ociekaczem. Dlaczego warto na taki postawić?

Zlew z ociekaczem. Dlaczego warto na taki postawić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zlew to nieodłączny element w każdej kuchni. Jeśli jesteś w trakcie jej urządzania i zastanawiasz się, jaki zlewozmywak wybrać, polecamy ten z ociekaczem. 

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, dlatego powinna być odpowiednio wyposażona, a meble i sprzęty AGD muszą zostać dopasowane do parametrów tego pomieszczenia. 

Dziś odchodzimy od cieszących się jeszcze niedawno popularnością zlewów dwukomorowych, a stawiamy na te jednokomorowe, które pozwalają na kompatybilne wkomponowanie ociekaczy do naczyń. Modele o takim typie konstrukcji są szczególnie cenione przez użytkowników, ponieważ zdają egzamin w wielu nowoczesnych kuchniach.

Postaw na najlepszy zlew do swojej kuchni

Zlewozmywak to część wyposażenia kuchni, bez której nie bylibyśmy w stanie z niej w pełni korzystać. Na rynku i w wielu sklepach branżowych dostępnych jest wiele modeli, wykonanych z wytrzymałych materiałów, które są przede wszystkim funkcjonalne, ale także designerskie. Do wyboru mamy między innymi zlewy granitowe, stalowe, ceramiczne, a nawet szklane. To od nas zależy, który wariant wybierzemy, oczywiście najlepszy będzie ten najbardziej wpisujący się w wystrój całego wnętrza.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup zlewu, warto poznać rodzaje i podział zlewozmywaków. Jakie typy są dostępne w regularnej sprzedaży? Wyróżniamy jednokomorowe i dwukomorowe, także w wersji z ociekaczami, a także warianty pośrednie: półtorakomorowe i dwuipółkomorowe, które łączą dwie komory o różnej wielkości.

Skupimy się jednak na modelu zlewozmywaka jednokomorowego z ociekaczem, ponieważ jest to zdecydowanie najpopularniejszy wariant, najchętniej wybierany przez klientów. Dlaczego warto postawić właśnie na taki zlew?

Zlew jednokomorowy z ociekaczem jest niezwykle praktyczny, ponieważ gwarantuje wygodną komorę do zmywania naczyń, a także poręczne i niezwykle przydatne miejsce na odkładanie jeszcze mokrych naczyń, ale też umytych produktów spożywczych, jak owoce i warzywa. Takie standardowe zlewy mają ok. 50 cm i są idealnym wyborem do małych i średnich pomieszczeń kuchennych. 

Na wszystkie zlewy, jakie są obecne na rynku (zwłaszcza, jeśli kupujemy je w sprawdzonym sklepie ze sprzętem AGD) jest kilkuletnia gwarancja. Klienci najczęściej decydują się na zlewy z granitu, przeważnie przez fakt, że jest to materiał odporny na potencjalne pęknięcia, zarysowania, a także wysokie temperatury. Co więcej, dzięki wysokiej jakość granitu, zlewy z niego wykonane są odporne, trwałe i nadają się do intensywnego i wieloletniego użytkowania. Zlew można dopasować do zabudowy kuchennej – zarówno model z ociekaczem, jak i bez.

Jakie powinno być główne kryterium wyboru zlewu?

Kupując zlew, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został wykonany. Warto też przyjrzeć się innym aspektom. Jednym z nich jest konstrukcja, czyli ilość komór przeznaczonych do użytkowania przez domowników. 

Pamiętajmy, że model jednokomorowy to bazowe rozwiązanie, dobre zwłaszcza dla osób na co dzień korzystających ze zmywarki bądź myjących naczynia na bieżąco. W takim modelu warto też mieć ociekacz, bo naczynia będą mogły na nim swobodnie schnąć, zanim schowamy je do szafek. Ociekacze wbudowane w konstrukcję zlewozmywaków to stare, ale wciąż praktyczne rozwiązanie.

Zdj. główne: Taylor Wilcox/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*