Rusztowania warszawskie — od czego zależy cena wynajmu

Rusztowania warszawskie — od czego zależy cena wynajmu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rusztowanie to niezbędny element każdej pracy na wysokości — od budowy po renowację budynku. Zakres zastosowania rusztowań warszawskich jest bardzo szeroki, ponieważ konstrukcje te zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy i nie wymagają specjalistycznej wiedzy do ich montażu. Jaka jest cena za wynajem rusztowań tego typu oraz jakie czynniki mają na nią wpływ? 

Rusztowanie warszawskie 

Rusztowanie warszawskie jest najbardziej popularnym rodzajem rusztowania m.in. ze względu na prostą formę i łatwość w transportowaniu. Konstrukcje tego typu składają się z pionowych rur połączonych cieńszymi rurami. Poszczególne elementy łączy się za pomocą złączy czopowych. 

Do pracy na wysokościach najczęściej wykorzystuje się rusztowania aluminiowe, ponieważ aluminium jest budulcem trwałym, odpornym na korozję, a przy tym lekkim. Pojedyncze części nie są ciężkie i nie zajmują dużo miejsca, a więc można je bezproblemowo transportować i składować. 

Rusztowania warszawskie muszą być też wyposażone w podesty, aluminiowe bądź drewniane, idealnie przymocowane do ram. Ponadto konstrukcje te wyposaża się w drabiny, dodatkowe wzmocnienia (stężenia), barierki i balustrady. W tym miejscu wyróżnić możemy rusztowania jezdne, czyli rusztowania na kółkach, które umożliwiają szybkie przemieszczanie.

pracownik na rusztowaniu
Fot.: duallogic/elements.envato.com

Od czego zależy cena wynajmu rusztowań warszawskich

Na cenę wynajmu rusztowania warszawskiego wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim liczy się rozmiar, który liczony jest w metrach kwadratowych. Na wielkość konstrukcji składają się pojedyncze elementy, a ich wybór oraz ilość zależy od klienta. Każda część ma swoją cenę — przykładowo za ramę zapłacimy 1 zł na dobę, a za podest 4 zł. 

Po zsumowaniu wszystkich części otrzymujemy kwotę, którą trzeba jeszcze pomnożyć przez liczbę dób. Czas jest więc kolejnym czynnikiem wpływającym na finalny koszt wynajmu. Ponadto doliczyć należy koszty związane z transportem, montażem i demontażem, które wypożyczalnia ustala indywidualnie z klientem.

Ile kosztuje wynajem rusztowania warszawskiego

W obecnych czasach ciężko jest zapanować nad cenami zarówno towarów, jak i usług, gdyż sytuacja ekonomiczno-gospodarcza często ulega zmianie. Cena za wynajem rusztowania warszawskiego różni się w zależności od: firmy świadczącej usługę, rodzaju konstrukcji, jej wyposażenia, rozmiaru oraz czasu, na jaki chcemy ją wynająć. 

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Rusztowania123 oferuje szeroki zakres usług i przedstawia na swojej stronie internetowej szczegółowy cennik wynajmu rusztowań warszawskich, który jest do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych klientów — zarówno firm budowlanych, jak i osób prywatnych.

rusztowania warszawskie
Fot.: Bru-nO/pixabay.com

Koszt wynajmu rusztowania warszawskiego — podsumowanie

Rusztowanie warszawskie jest przydatne zarówno na wielkim placu budowy, jak i podczas budowania prywatnego domu czy renowacji zabytkowej ściany budynku. Jest to konstrukcja lekka i łatwa w montażu, która umożliwia pracę na wysokościach w bezpiecznych warunkach. 

Każde rusztowanie można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. W pewnej mierze to od nas samych zależy, ile będzie wynosić cena za wynajem rusztowania. Na koszt wypożyczenia wpływają: rozmiar konstrukcji, ilość i rodzaje elementów, czas wynajmu oraz usługa transportu, montażu i demontażu. 

Tego typu sprzęt budowlany wynająć mogą zarówno osoby prywatne, jak i profesjonalne firmy zajmujące się budową, wykończeniami, remontami, instalacją, czyszczeniem czy też renowacją budynków. 

Zdjęcie główne: Talpa/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*