Urządzanie pierwszego domu

Urządzanie pierwszego domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupiłeś dom, wykończyłeś go, a teraz przyszedł czas na aranżację? Urządzanie własnych czterech kątów, zwłaszcza, jeżeli do tej pory mieszkałeś w niewielkim mieszkaniu lub kawalerce, wcale nie jest takie proste. Jak zagospodarować przestrzeń? Na jaki styl postawić? Jakie decyzje aranżacyjne podjąć? 

Meble na wymiar czy gotowce ze sklepu?

Wiele osób urządzając pierwszy dom, zastanawia się, na jakie meble postawić. Droższe, wykonane z dowolnych materiałów, według spersonalizowanego projektu – meble na wymiar – czy gotowe, ale znacznie tańsze meble ze sklepu? Pamiętaj, że najważniejsze jest podejmowanie tej decyzji już po ogólnym wykończeniu pomieszczeń. Podłogi, okna wrocław i drzwi powinny być gotowe, żebyś mógł swobodnie zastanawiać się nad wstawieniem mebli. Następnie musisz określić swoje priorytety. Jeżeli zależy Ci na budżetowym rozwiązaniu – na początek lepszy będzie zakup mebli ze sklepu. Z drugiej strony, jeżeli możesz sobie na to pozwolić, meble na wymiar zapewniają o wiele więcej możliwości aranżacyjnych, przestrzeni do wykorzystania i przechowywania, a także lepsze zagospodarowanie miejsca (na przykład, nie zostają między nimi z ścianami przestrzenie przeznaczone wyłącznie do gromadzenia się kurzu. Z pewnością nic nie zapewni Ci takiego komfortu, jak kuchenne czy szafki łazienkowe na wymiar – dobrze jednak oszacuj koszty i jeżeli nie jesteś w stanie pozwolić sobie na meble od stolarza w każdym pomieszczeniu, zaplanuj z ich wykorzystaniem tylko te najbardziej strategiczne.

Postaw na styl zgodny z Tobą, a nie z modą

Moda przychodzi i odchodzi, trendy przemijają, ale Ty ze swoim domem i jego aranżacją zostaniesz na lata. Oczywiście, zawsze można zrobić remont, wiąże się to jednak z kosztami i koniecznością poświęcenia czasu. Z tego powodu, zanim zdecydujesz się na posłuchanie doradztwa architekta wnętrz lub skusisz się na piękne propozycje aranżacyjne przedstawiane w magazynach salonów meblowych, dobrze zastanów się, co Ty naprawdę lubisz. Jakie są Twoje potrzeby estetyczne? Marzą Ci się pozłacane ramy i rzeźbione uchwyty gałki do mebli? A może minimalistyczne, przeszklone szafy i czarne regały? Niezależnie od tego, co Ci się podoba – pozwól sobie za tym podążać, na pierwszym miejscu stawiając funkcjonalność oraz Twój gust. Dzięki temu zyskasz pomieszczenia, które będą dobrze służyły Ci przez lata i które będziesz w stanie pokochać.

Fot.: Pixabay/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*