Szkoła on-line. Wybieramy najlepsze krzesło biurowe

Szkoła on-line. Wybieramy najlepsze krzesło biurowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie lekcji dla uczniów i studentów w różnym wieku od dłuższego czasu odbywa się zdalnie. Obecna sytuacja epidemiologiczna, doprowadziła do przeniesienia większości kontaktów i form pracy oraz nauki do systemu zdalnego. Sytuacja z pewnością wróci do normy, ale na ten moment nikt nie jest w stanie podać przybliżonej daty, kiedy dzieci i młodzież wrócą do szkół i na uczelnie, a dorośli będą pracować w biurach. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest zadbanie o komfortowe warunki. Dziś na tapetę weźmiemy krzesło biurowe.

Krzesło biurowe – jakie wybrać? 

Kilka miesięcy pracy lub nauki zdalnej mogą mieć ogromny wpływ na nasz kręgosłup, mięśnie pleców i karku. Aby uniknąć pojawienie się niebezpiecznych schorzeń i przewlekłego bólu, konieczne jest zadbanie o parę aspektów. W pierwszej kolejności nie bez znaczenia jest miejsce naszej pracy i postawa. Oprócz tego powinniśmy zadbać o systematyczną aktywność fizyczną, która ma wpływ na naszą produktywność, kondycję, sprawność oraz cały organizm. 

Początek roku 2020 doprowadził do znacznego wzrostu osób pracujących i uczących się zdalnie. Przełom w sposobie poznawania świata jest związany z pandemią koronawirusa oraz wprowadzonymi ograniczeniami sanitarnymi. Edukacja zdalna w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie i sprzyja powstawaniu problemów zwyrodnieniowych kręgosłupa. Człowiek nie jest anatomicznie przystosowane do tak długich sesji w trybie siedzącym, dlatego bez względu na wiek, konieczne jest zadbanie o systematyczne przeprowadzenie rozgrzewki. 

Odpowiedni fotel do szkoły on-line to podstawa, która pozwoli na zadbanie o prawidłową postawę naszego dziecka oraz zadbanie o jego efektywność. Niezbędne będzie również zainwestowanie w ergonomiczne biurko. Wybranie prawidłowego zestawu mebli do pracy i nauki zdalnej pozwala na zadbanie o swoją wygodę oraz zdrowie. Długotrwała praca nawet przy dużym laptopie w połączeniu z popularnymi rodzajami biurek i krzeseł nie będzie dla nas zdrowa. W takiej sytuacji ekran laptopa jest na stałe połączony z klawiaturą. Efektem tego stanu rzeczy jest umieszczenie ekranu o wiele za nisko w porównaniu z wymogami, jakie należy spełnić, aby nauka on-line była ergonomiczna. W takiej sytuacji nietrudno o bóle kręgosłupa w szczególności w odcinku piersiowym i szyjnym oraz bolesne napięcia mięśni pleców. Dlatego tak ważne jest zainwestowanie w wygodne miejsce do nauki oraz połączenie codziennych obowiązków dziecka z odpowiednią dawką aktywności fizycznej. 

kobieta podczas języka online
Photo from Freepik.com

Ergonomiczne krzesła biurowe 

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiednie umiejscowienie ekranu laptopa, z którego korzystają nasze dzieci nawet przez kilkanaście godzin w ciągu dnia. Warto zainwestować w profesjonalne podstawki lub wykorzystać pudełko i umiejscowić sprzęt w taki sposób, aby górna część monitora pozostawała przynajmniej na wysokości wzroku. 

>> Zobacz też: Pokój dla chłopca i dziewczynki

Wśród najważniejszych aspektów, które pozwalają na wybranie odpowiedniego fotela do pracy zdalnej, warto zwrócić uwagę między innymi na: 

  • odpowiednie mechanizmy regulacyjne – regulacja wysokości oparcia, wysokości siedziska, kąta odchylenia oparcia, głębokości siedziska, zagłówka i podłokietników. W ten sposób o wiele łatwiej jest nam kalibrować wartością użytkową fotela oraz jego ergonomią; 
  • możliwość indywidualnego dostosowania względem wzrostu – ze względu na maksymalny zakres regulacji niektórych części, wzrost użytkownika powinien być dopasowany na etapie zakupu; 
  • oparcie i siedzisko – niezwykle ważne elementy związane z wygodą użytkowania i zdrową ergonomią w trakcie wielogodzinnych zajęć on-line. Odpowiednie krzesło biurowe do nauki zdalnej powinno posiadać siedzisko i oparcie z możliwością specjalnego wyprofilowania samej konstrukcji, co zapewni maksymalne dopasowanie do kształtu naszego ciała.
Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*