Jak unowocześnić mały dom?

Jak unowocześnić mały dom?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dzisiaj domy niewielkich rozmiarów wracają do mody. Jeśli myślisz o małej posiadłości, pomyśl również o tym, aby trochę ją unowocześnić. 

Projekt małego domu 

Decydując się na dom niewielkich rozmiarów, musisz pamiętać, że liczy się w nich każdy centymetr przestrzeni. Dlatego na samym początku warto dokładnie przemyśleć jego projekt i całą aranżację, która nierzadko może być bardzo trudna. 

W domu piętrowym lub z poddaszem użytkowym dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli strefa dzienna zostanie zlokalizowana na parterze, zaś nocna na wyższej kondygnacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na dom parterowy, umieść strefę dzienną po przeciwległej stronie strefy wypoczynku. Zapewni to tobie oraz innym domownikom prywatność, a zarazem będziecie mieć miejsce do wspólnego spędzania czasu. Powiększ optycznie swój dom, łącząc salon, kuchnię oraz jadalnię. Taras zaś przedłuży pokój dzienny oraz subtelnie połączy twoje mieszkanie z otoczeniem. 

Antresola jest kolejnym ciekawym i sprawdzonym rozwiązaniem. Daje on możliwość interesujących aranżacji, a do tego świetnie się prezentuje. Urządzić z niej można kącik zabaw dla dzieci, dodatkową sypialnię czy miejsce do pracy. Nie zapominaj również, aby wcześniej przemyśleć kwestię ogrzewania domu. Zestawy, na które warto zwrócić uwagę, znajdziesz na stronie https://shop.energianowa.pl/

Funkcjonalne urządzenie małego domu 

Budynek niewielkich rozmiarów może stać się doskonałą alternatywą dla mieszkań, jednak trzeba od samego początku wszystko dobrze zaaranżować. Oto kilka rad, które sprawą, że twój dom będzie nie tylko nowoczesny, ale również funkcjonalny. 

  • Pastelowe wnętrza — jasne kolory kojarzą się z harmonią i porządkiem. Ponadto dzięki nim pokoje wydają się większe. Nie możesz również przesadzić z elementami dekoracyjnymi, ponieważ efekt będzie odwrotny do zamierzonego. 
  • Moduły fotowoltaiczne — dobrym pomysłem będzie montaż instalacji fotowoltaicznej, która przyczyni się również do niższych opłat za prąd. 
  • Jeden rodzaj podłogi — w małych domach lepiej zatrzeć granice między pokojami, dlatego jeden rodzaj podłogi oraz brak progów będzie tutaj doskonałym rozwiązaniem. Sprawi to, że przestrzeń optycznie się powiększy.
  • Wybór mebli — aranżacja małych pomieszczeń może sprawić wiele kłopotów, ponieważ łatwo uzyskać w nich efekt przytłoczenia dużą ilością rzeczy. Warto więc postawić w nich na surowy styl skandynawski bądź minimalistyczne, jasne meble. Postaw na wielofunkcyjne meble, dzięki którym zaoszczędzić cenne miejsce. Dobrym wyborem będzie małym rozkładany stolik czy pufy, które staną się kolejnym schowkiem do przechowywania rzeczy. 
  • Oświetlenie — jest to podstawa każdego pomieszczenia. W niewielkich domach warto postawić na duże okna balkonowe oraz drzwi, które wprowadzą do pokoi naturalne źródło światła oraz optycznie je powiększa.

Małe domy po odpowiedniej aranżacji również mogą być funkcjonalne i nowoczesne. Dodatkowo są oszczędne oraz przytulne.

Zdjęcie główne: pexels.com/Scott Webb

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*