Sofy do salonu w nowoczesnym stylu – jakie wpiszą się idealnie w estetykę pokoju dziennego?

Sofy do salonu w nowoczesnym stylu – jakie wpiszą się idealnie w estetykę pokoju dziennego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzasz salon w nowoczesnym stylu? Ograniczasz ilość zdobień i stawiasz na proste, geometryczne meble? W Twoim pokoju dziennym będą dominować jasne barwy, głównie biel i odcienie szarości? Podpowiadamy, jakie sofy najlepiej wkomponują się w salon w nowoczesnym stylu.

Nowoczesny salon, czyli jaki?

Nowoczesne aranżacje wnętrz lubią prostotę, minimalizm i brak zbędnych zdobień. Dominują w nich jasne kolory, takie jak biel i jasne odcienie szarości, choć zupełnie przeciwieństwo także potrafi zrobić zniewalające wrażenie – czerń, ciemne odcienie szarości czy grafit nadają nowoczesnym wnętrzom elegancji i luksusu.

Ponadto nowoczesne salony to funkcjonalne i ergonomiczne meble, które nie tylko prezentują się naprawdę gustownie w swoim minimalistycznym wzornictwie, ale również oferują wiele praktycznych funkcji i znakomitą ergonomię. Sofy do salonu w nowoczesnym stylu także powinny wpisywać się w te idee.

Jaka powinna być sofa do nowoczesnego salonu?

Zacznijmy od wzornictwa. Sofy do salonu, które idealnie wpiszą się w nowoczesne aranżacje, powinny charakteryzować się prostymi liniami, ograniczonymi do minimum zdobieniami i geometrycznymi kształtami. Właśnie takie meble będą bardzo dobrze korespondowały z pozostałymi elementami wystroju pokoju dziennego urządzonego w nowoczesnym stylu. W nowoczesnymi minimalizmie dobrze prezentować się będą sofy  o modułowej konstrukcji lub stojące na prostych, pozbawionych zdobień nóżkach.

Ważną cechą nowoczesnych mebli do salonu jest także ich funkcjonalność. Rozkładane sofy z funkcją spania pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca, jeśli często gościsz u siebie na noc rodzinę lub przyjaciół albo Twój salon pełni także funkcję sypialni.

Nowoczesna sofa do salonu – jaki materiał?

W nowoczesnych salonach bardzo dobrze prezentują się eleganckie sofy pokryte skórą naturalną bądź ekologiczną. Szczególnie dotyczy to salonów nowoczesnych urządzonych raczej w ciemnych barwach. Równie zachwycający efekt dadzą tapicerki bawełniane, welurowe lub welwetowe, które w przeciwieństwie do skóry podnoszą wrażenie lekkości i przytulności.

Sofa do nowoczesnego salonu – jaki kolor?

W nowoczesnych wnętrzach dominują przede wszystkim biel i odcienie szarości. Są to kolory dość chłodne, jednak dające bardzo duże możliwości aranżacyjne. Właśnie w takich barwach najlepiej utrzymać także sofy do salonu nowoczesnego.  Jeśli chcesz przełamać panującą w nowoczesnych salonach dominację jasnych kolorów, narzuć na sofę nakrycie w wyrazistej, kontrastującej z ozdobami barwie. Osiągniesz w ten sposób zachwycający efekt.

Nowoczesne wnętrza nie zawsze są zdominowane przez biel i jasne odcienie szarości. Stylistyka ta bardzo lubi się także z ciemnymi barwami, np. grafitem, ciemnymi odcieniami szarego czy nawet czernią. Wówczas dobrze jest wybrać sofę, której kolor będzie korespondował z resztą wystroju.

Sofy do nowoczesnego salonu – podsumowanie

Powyższe wskazówki na pewno ułatwią Ci wybór sofy do salonu, który urządzasz w nowoczesnym stylu. Warto zadbać o to, żeby ten centralny i najważniejszy w tym pomieszczeniu mebel dobrze korespondował z wystrojem pokoju.

Zdj. główne: materiały klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*