Jak wybrać lodówkę?

Jak wybrać lodówkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Lodówka jest podstawowym elementem wyposażenia w każdym domu. Jeżeli jesteś na etapie zakupu tego urządzenia, poniżej znajdziesz garść podpowiedzi, które ułatwią Ci znalezienie odpowiedniego modelu. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego warto wiedzieć, czym się kierować podczas poszukiwań sprzętu. Zaprezentowane wskazówki sprawią, że wybranie najlepszej lodówki powinno przyjść o wiele prościej! 

Klasa energetyczna ma ogromne znaczenie przy wyborze lodówki

Preferujesz lodówkę wolnostojącą czy do zabudowy?

Określ wymiary i pojemność

Jakich dodatkowych funkcjonalności potrzebujesz?

Klasa energetyczna ma ogromne znaczenie przy wyborze lodówki

Podczas poszukiwań tego urządzenia należy zwrócić uwagę na to, jaką ma klasę energetyczną. Lodówka jest przykładem urządzenia, które działa nieprzerwanie przez całą dobę. Z tego właśnie powodu przed zakupem warto porównywać oferty pod kątem zużycia energii. Nic bowiem nie wskazuje na to, aby ceny prądu miały spadać – przewiduje się raczej tendencji wzrostowej. Na etykiecie produktowej znajduje się informacja o klasie energetycznej urządzenia oraz spodziewanego zużycia prądu w kilowatogodzinach. Praktyka pokazuje, że im wyższa klasa energetyczna, tym wyższa cena urządzenia. W dalszej perspektywie zakup energooszczędnego sprzętu przyniesie realne oszczędności, jak i pozwoli przyczynić się do ochrony środowiska. Szeroki wybór urządzeń znajdziesz pod adresem https://www.sferis.pl/lodowki-3323.

Preferujesz lodówkę wolnostojącą czy do zabudowy?

Jednym z pytań, na które musisz znaleźć odpowiedź jest to, czy preferujesz lodówkę wolnostojącą czy może do zabudowy. Jest to kwestia indywidualnych preferencji. Jeżeli np. dysponujesz salonem z aneksem kuchennym i zależy Ci na tym, aby urządzenia subtelnie wkomponowywały się w resztę szafek, warto postawić na zabudowę. W ten sposób uda Ci się uzyskać pożądany efekt wizualny, co pomoże optycznie powiększyć powierzchnię salonu z aneksem.

Schowanie tego urządzenia za frontami szafek sprawi, że będzie w zasadzie niewidoczna, a tym samym stworzy spójną całość z resztą kuchennego wyposażenia. Warto jednak mieć na uwadze, że czasem bywa mniej pojemna od standardowych modeli.

Określ wymiary i pojemność

Przy poszukiwaniach lodówki nie sposób też pominąć takich aspektów jak maksymalne wymiary lodówki oraz jej pojemność. Przed porównaniem ofert należy wymierzyć miejsce, jakim dysponujesz na takie urządzenie. Na uwagę zasługuje też fakt, ile osób mieszka w Twoim gospodarstwie domowym. Standardowo typowa lodówka ma 180-200 cm wysokości oraz 60 cm szerokości. Jeżeli możesz przeznaczyć na lodówkę mniejszą przestrzeń, na rynku znajdziesz też spory wybór mniejszych wariantów. W przypadku poszukiwań lodówki do kawalerki warto zastanowić się nad tym, czy potrzebujesz zamrażarki. Jeżeli nie, możesz zainwestować w lodówkę podblatową. Dzięki temu zyskasz więcej przestrzeni. Na rynku znajdziesz też takie małe urządzenia z jedną półką przeznaczoną na zamrażarkę.

Jakich dodatkowych funkcjonalności potrzebujesz?

Współcześni producenci oferują wiele dodatkowych możliwości. Przykład może stanowić kostkarka do lodu wbudowana w drzwi lodówki. Inne ciekawe rozwiązanie dotyczy np. moduł do pobierania przefiltrowanej wody. Dzięki temu nie będzie konieczności zaopatrywania się w wodę butelkowaną lub w dzbanek do filtrowania wody. Takie dystrybutory zyskują na popularności wśród coraz większego grona odbiorców. Nowoczesne modele posiadają też systemy no-frost. Dzięki temu Twoja żywność nie będzie pokrywała się szronem.

Powyższe wskazówki powinny ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego modelu do Twojego domu!

Zdjęcie: materiał Partnera.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*