Przenośny klimatyzator — sposób na upały

Przenośny klimatyzator — sposób na upały
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to czas, kiedy upały dają nam się we znaki. Jest to niewątpliwie związane z ocieplaniem się klimatu i wyższymi temperaturami zarówno latem, jak i zimą. Dni, kiedy termometry wskazują więcej niż 30 stopni, stają się coraz częstsze. Jak je przeżyć?

Sposoby na upały 

Jest wiele sposobów, które pomagają nam radzić sobie z upałami: ubrania z naturalnych tkanin, picie dużej ilości wody, przenośne wiatraki, a także klimatyzacja. Kiedy decydujemy się na zakup i montaż klimatyzacji domowej mamy do wyboru dwie podstawowe opcje: klimatyzację naścienną oraz przenośną. W tym starciu naszym zdaniem wygrywa zdecydowanie model przenośny, z kilku powodów. Po pierwsze jest to jego atrakcyjna cena, zwykle prawie o połowę niższa od tradycyjnych modeli. Po drugie nie musisz ingerować we wnętrze ani prosić o zgodę administracyjno-sąsiedzką. Sprzęt zamontujesz samodzielnie, na czym również zaoszczędzisz. Wystarczy, że ustawisz klimatyzator i wystawisz za okno rurę, a otwór uszczelnisz. Dodatkowo możesz umieścić sprzęt w miejscu, w którym akurat będziesz tego najbardziej potrzebować. Co prawda przenośne klimatyzatory ją odrobinę głośniejsze od naściennych, ale hałas nie przekracza 50 dB. i nie jest kłopotliwy. 

Montując klimatyzator, pamiętaj, że różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz nie powinna przekraczać 7 stopni Celsjusza — pomoże to uniknąć szoku termicznego.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*