Ogrzewanie domu – jak robić to efektywnie?

Ogrzewanie domu – jak robić to efektywnie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Instalacja grzewcza to jedna z najdroższych inwestycji podczas budowy domu. Należy ją więc bardzo dokładnie przemyśleć. Jakie rozwiązania grzewcze wybrać, aby ogrzewanie było jak najbardziej efektywne? Oto kilka naszych wskazówek!

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Które z nich wybrać, aby mieć pewność, że ogrzewanie będzie jak najbardziej efektywne?

Pompy ciepła – rozwiązanie dla planety i dla portfela

Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań grzewczych do domu są bez wątpienia pompy ciepła. Urządzenia te korzystają z odnawialnych źródeł energii, a konkretniej z ciepła geotermalnego, ciepła wód gruntowych i powierzchniowych oraz ciepła powietrza. Pompy tego typu potrafią bowiem przekształcić zimno w ciepło i odwrotnie. Należy jednak mieć na uwadze, że im mniejsza amplituda między temperaturą wody, gruntu czy powietrza a pożądaną temperaturą wewnątrz pomieszczeń, tym mniej energii elektrycznej zużywa pompa. 

Warto również pamiętać, że pompa ciepła to nie tylko bardzo efektywne, a co za tym idzie, korzystne dla portfela rozwiązanie, ale także jedna z najbardziej ekologicznych propozycji grzewczych. Jeśli interesuje cię ten temat, to koniecznie sprawdź pompy ciepła zachodniopomorskie.

Ogrzewanie paliwem stałym

Bardzo chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem w Polsce wciąż jest ogrzewanie paliwem stałym, takim jak na przykład miał węglowy.

Należy jednak pamiętać, że węgiel oraz jego wszelkie pochodne są bardzo szkodliwe dla naszego środowiska, dlatego też zalecane jest ograniczenie tego paliwa. Na rynku znajdziesz jednak wiele bardziej ekologicznych, ale równie efektownych alternatyw.

Kominek jak dodatkowe lub główne źródło ciepła

Choć kominki często kojarzone są jedynie ze swoją dekoracyjną funkcją, to mogą być one również doskonałym źródłem ciepła – zarówno dodatkowym, jak i głównym. 

W jaki konkretnie sposób możesz wykorzystać kominek do ogrzewania domu? Wystarczy, że wybierzesz kominek z płaszczem wodnym. Tego tupu instalację możesz z powodzeniem zamontować w taki sposób, aby rozprowadzała ciepło do wszystkich pomieszczeń w domu.

Co więcej, kominek będzie także świetnym rozwiązaniem na dogrzewanie domu w sezonie jesienno-zimowym. Pamiętaj jednak, aby wyposażyć go we wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak na przykład kratki kominkowe, które znajdziesz na stronie https://net-home.pl/kratki-kominkowe

Fot.: Mikhail Nilov/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*