Praktyczne i dekoracyjne gadżety do kuchni

Praktyczne i dekoracyjne gadżety do kuchni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aranżując wnętrze należy wziąć pod uwagę nie tylko jego funkcjonalność, ale także aspekt wizualny. Kuchnia jest pomieszczeniem, które w łatwy sposób może łączyć te dwie funkcje. Przedstawiamy praktyczne gadżety kuchenne będące jednocześnie ciekawą ozdobą.

Jakie gadżety do kuchni?

Gadżety mają być przede wszystkim praktyczne, ale nie skreśla to ich dekoracyjnych możliwości. Dodatki mogą być rożne, wszystko zależy od tego, co jest potrzebne w kuchni i czego od takich gadżetów oczekujemy. Warto dopasować je do aranżacji całego wnętrza oraz do naszych potrzeb. Kompletna aranżacja kuchni to przede wszystkim meble, podłogi i ściany, ale także dodatki i gadżety, które pomogą osiągnąć założony efekt wizualny.

Odpowiednie oświetlenie

To najbardziej praktyczna część wyposażenia kuchennego, jeżeli chodzi o dekoracje. Lampy już dawno przestały być jedynie funkcjonalne. Odpowiednio dobrane oświetlenie może nadać kuchni charakteru i przyciągnąć uwagę do innych elementów. W niemal każdym stylu świetnie sprawdzą się listwy albo panele LED. Żeby decydować o tym, w jaki sposób będzie padać światło, warto wybrać także odpowiednie oprawki led.

Zarówno wygląd lampy głównej, najczęściej sufitowej, jak i wszystkich dodatkowych, czyli oświetlenia podłogowego czy stojącego, powinien być przemyślany. Warto dostosować go do aranżacji wnętrza. Oświetlenie można wykorzystać, żeby podzielić kuchnię na części, na przykład jadalnianą i tę, w której przygotowuje się posiłki.

Funkcjonalne drobiazgi

Małe rzeczy mogą mieć znaczący wpływ na całą aranżację. Warto postawić na takie elementy wyposażenia, które nie zakłócą ostatecznego efektu „wow”, na którym większości z nas zależy. Kuchnia jest często sercem domu, więc koniecznym jest, żeby umieścić w niej to, co ułatwi codzienne życie.

Przykładem są tablice ścienne, na których można zapisywać chociażby listę zakupów albo rzeczy do zrobienia danego dnia. Konieczne są do tego flamastry kredowe. Taka tablica może ułatwić życie codzienne domowników, a umieszczona w odpowiednim miejscu będzie służyć również jako dekoracja.

Wiele osób umieszcza na lodówce magnesy. Mogą to być pamiątki z podróży albo symbole jakiegoś wydarzenia. Mogą jednak służyć po to, żeby przyczepić do lodówki coś innego. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku warto wybrać magnesy na lodówkę, które będą spełniały także funkcję dekoracyjną.

Kolejnymi funkcjonalnymi drobiazgami, które warto mieć w kuchni, są wazony i misy. Ich wygląd powinien być dopasowany do stylistyki wnętrza. Przykładowo, do kuchni w stylu glamour idealnie pasować będą szklane wazony, z kolei w kuchni zaaranżowanej w białej kolorystyce świetnie sprawdzą się przedmioty w jednym kolorze, który przełamie stonowany charakter wnętrza.

Zasłony i rolety

Okna, a właściwie ich aranżacja, często stanowią ozdobę samą w sobie. Żeby jednak tak było, należy wybrać odpowiednie firanki, zasłony czy też rolety. To z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie, które może ochronić nas przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi albo niechcianymi spojrzeniami sąsiadów. Tutaj też warto dokładnie przemyśleć, jakie są nasze wymagania wobec tych elementów. Jeśli chcemy jedynie ożywić wnętrze i nie zależy nam na osłanianiu okna, najlepiej sprawdzą się wtedy delikatne firanki. Jeżeli jednak chodzi o niemal całkowite zasłonięcie okna, warto zdecydować się na rolety albo zasłony. Wybór zarówno firan, jak i zasłon oraz rolet jest na tyle duży, że z łatwością można dopasować je do aranżacji kuchni.

Zdjęcie główne: Christian Mackie/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*