Higiena w gabinecie stomatologicznym

Higiena w gabinecie stomatologicznym
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Są miejsca, w których zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa jest szczególnie ważne, a Ty, jako osoba odwiedzająca dany gabinet, studio czy biuro nie wyobrażasz sobie być przyjętym w zaniedbanym otoczeniu. Przykładem placówki, od której bezkompromisowo oczekuje się czystości jest gabinet stomatologiczny. Przekonaj się, że są rzeczy, które możesz do niego wprowadzić, by Twoi pacjenci poczuli się lepiej i odbierali Cię jako bardziej profesjonalną osobę.

Pierwsze wrażenie to nie tylko wystrój

W pierwszym wrażeniu bardzo ważny jest ogólny wygląd pomieszczeń. Zabłocona podłoga, kurz na półkach czy ślady palców na lustrze nie świadczą dobrze o osobie, której pacjent ma powierzyć swoje zdrowie. Z tego powodu z pewnością warto zadbać przede wszystkim o czystość poczekalni, recepcji i gabinetów, ale ważny będzie również panujący z nich wystrój. Biel, delikatne i chłodne lub neutralne barwy w przyjemnej dla oka kompozycji z pewnością wyglądają znacznie bardziej profesjonalnie niż krzykliwe, męczące dla oczu rozwiązania. Kolory nie są jednak najważniejsze – chodzi przede wszystkim o czystość. Gabinet dentystyczny powinien wyglądać schludnie, dlatego nie do pomyślenia są ślady pleśni na suficie, pękająca farba czy odpadający tynk. Z drugiej strony nie tylko aranżacja i wygląd się liczą. Bardzo ważne jest również to, co pacjent poczuje, wchodząc do gabinetu. Czy będzie to delikatny zapach środków czystości, czy może duszące perfumy? Jeżeli chcesz zadbać o dobre wrażenie, zaopatrz się w profesjonalne odświeżacze powietrza, które zadbają o czystość powietrza i neutralny zapach.

Jakość sprzętu i materiałów to podstawa higieny i bezpieczeństwa pracy

To, w jaki sposób wygląda wyposażenie gabinetu stomatologicznego, dużo mówi o Tobie, jako specjaliście, i Twoim podejściu do pracy i obowiązków. Warto więc zadbać, aby sprzęty podlegały regularnym przeglądom, a materiały były systematycznie uzupełniane. Stomatologia jest mocno sprywatyzowaną gałęzią ochrony zdrowia i z tego powodu warto, poza środkami refundowanymi, mieć również w swoim asortymencie materiały z „górnej półki”. Na stronie: https://e-meditrans.pl/123-kompozyty-stomatologiczne możesz na przykład znaleźć szeroką ofertę kompozytów stomatologicznych, które z pewnością przydadzą się podczas podnoszenia jakości usług oferowanych przez Twój gabinet. Pamiętaj, że odwiedzający Cię pacjent, oczekuje przede wszystkim profesjonalizmu oraz szybkiej i skutecznej pomocy. Ból zęba bywa bardzo trudnym doświadczeniem, a wymiana refundowanych plom co dwa lata jest czymś, na co decydują się niemal wyłącznie pacjenci postawieni pod finansową ścianą. Bądź więc gotowy na zaoferowanie im leczenia zgodnego z Twoimi przekonaniami i wiedzą – ponieważ wiele osób jest w stanie zapłacić za zatroszczenie się o nich w sposób polecony przez stomatologa. 

Fot.: Enis Yavuz/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*