Meble modułowe – przestawiasz i ustawiasz bez końca

Meble modułowe – przestawiasz i ustawiasz bez końca
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Moda, podobnie jak w branży odzieżowej, tak również w świecie meblarskim idzie do przodu. Mimo to wiele osób decyduje się na rozwiązania, które znane są od wielu lat. Chodzi o meble modułowe, zwane również systemowymi. Nic nie wskazuje na to, aby moda na tego rodzaju rozwiązania miała przeminąć. 

Czym są meble modułowe?

Meble modułowe, inaczej systemowe, to rozwiązania, które z powodzeniem możesz przestawiać, zestawiać i dostawiać ze względu na ich funkcjonalność i sposób wykończenia. Jesteś w stanie zarówno skorzystać z niewielkiej ilości elementów, jak i zrezygnować z niektórych mebli na rzecz dostępności większej ilości przestrzeni. Można dostawić do nich kolejne części w przypadku zapotrzebowania na większą powierzchnię do przechowywania niezbędnych przedmiotów. 

Meble systemowe możemy w pełni dostosować do aktualnych potrzeb. Od nas zależy, jakie będzie ich przeznaczenie. W przypadku poszukiwania tego rodzaju rozwiązań warto zwrócić uwagę przede wszystkim na modułowe szafy, szafki pod telewizor i sprzęt RTV, witryny, komody i regały. Choć niektórzy wskazują na ich wady, z pewnością tego rodzaju przedmioty mają znacznie więcej zalet, niż mogłoby się to wydawać. 

Koszt zakupu mebli systemowych 

Oczywistą rzeczą, która ma ogromny wpływ na nasze decyzje zakupowe, jest cena danego produktu. W przypadku mebli modułowych możemy zaobserwować konkurencyjność kosztów, w porównaniu do inwestycji związanych z meblami na wymiar lub meblościankami. Obecnie korzystając z propozycji najbardziej popularnych sieciówek, jesteśmy w stanie zdecydować się na gotowy zestaw mebli modułowych w cenie nawet 500 złotych. W komplecie z pewnością nie zabraknie szafki pod RTV, półki na książki i regału. Meble systemowe to zatem idealne rozwiązanie w przypadku posiadania niewielkiej przestrzeni, np. mieszkania w kawalerce. Czy to jedyna ich zaleta i przeznaczenie? 

>> Zobacz też: Jak pielęgnować drewnianą podłogę?

Pojemność mebli modułowych 

Wbrew powszechnej opinii, meble modułowe charakteryzują się dużą pojemnością. Niektórzy użytkownicy porównują je do PRL-owskich meblościanek ze względu na ich pakowność. Przy ich pomocy możemy liczyć na znalezienie właściwego miejsca na niezbędne rzeczy i podstawowy sprzęt. W przypadku chęci zainwestowania w meble systemowe możemy manipulować ilością zakupionych elementów w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Wszystko zależy od tego, które meble są potrzebne i będą dobrze współgrać z pozostałymi częściami, które składają się na wyposażenie danego pomieszczenia. Meble systemowe możemy z powodzeniem dopasować do wnętrz utrzymanych w minimalistycznym stylu, klasycznym i nowoczesnym. 

sofa w salonie
Photo by La Belle Galerie from Pixabay.com

Dowolność konfiguracji 

Podjęcie decyzji o wyborze mebli modułowych pozwala na ich dowolną konfigurację w pomieszczeniach. Dzięki temu możemy w dowolnej chwili zdecydować się na ich przestawienie i wprowadzenie funkcjonalnych zmian w daną przestrzeń. O tych możliwościach decyduje przede wszystkim sposób ich wykonania, bo dzięki temu możliwe pozostaje ich postawienie w dowolnym miejscu. 

Gdzie umieścić meble systemowe? 

Meble modułowe to nie tylko rozwiązania do pomieszczeń, które pełnią u nas funkcję salonu. Z powodzeniem mogą być elementem aranżacji przestrzeni w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Wszystko ze względu na ich walory estetyczne, wielkość, kształt oraz możliwości, które pozwalają na ich swobodne ustawienie i wykorzystanie każdego wolnego metra kwadratowego. 

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, że możliwe jest wykorzystanie ich podwójnej funkcjonalności. Co to tak naprawdę oznacza? W trakcie dnia mogą pełnić funkcję szafy z wysuwanym blatem i gwarantować swobodną pracę w domu. Z kolei nocą mogą przekształcić się w miejsce do spania. Wiele z dostępnych elementów mebli modułowych można stawiać na podłodze, dostawiać do nich lub na nich kolejne elementy. To idealne rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie ze względu na płyty kartonowo-gipsowe, z których są wykonywane ściany, niemożliwe jest zainstalowanie ciężkich szaf. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*