Czym jest Home Assistance i czy warto je kupić?

Czym jest Home Assistance i czy warto je kupić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nabywając ubezpieczenie, należy pamiętać o tym, że uzyskuje się jedynie pakiet standardowy, który nie chroni wszystkiego, co znajduje się na danej posesji. Warto w tym celu nabyć odpowiednie rozszerzenia, które wspomogą ochronę danego dobytku.

Na jakie rozszerzenia w polisie ubezpieczeniowej można liczyć?

Przede wszystkim, liczba dodatkowych rozszerzeń jest dość spora. W zależności od danego towarzystwa może być ich mniej, lub więcej. Kwota standardowego ubezpieczenia może wynosić około 100 zł, jednak warto pamiętać, że każde rozszerzenie wymaga dodatkowych opłat. Opcje dodatkowe, na które można liczyć to, chociażby te oparte na rozszerzonej ochronie przeciwko dodatkowym czynnikom. Może to być na przykład ochrona przed kradzieżą z włamaniem, oraz kradzieżą zwykłą. Wiele towarzystw, wyraźnie rozróżnia te dwie sytuacje. Pierwsza oznacza kradzież z widocznymi uszkodzeniami w lokum. Mogą to być wybite okna, wyłamane drzwi, lub uszkodzone zamki. Kradzież zwykła polega na utraceniu danego mienia, jednak bez żadnych dowodów na włamanie. Oczywiście samych czynników, przed którymi ubezpieczenie ma chronić, jest więcej. 

Ochrona mienia ruchomego

Inne rozszerzenia oferują ochronę tak zwanego mienia ruchomego. Są to chociażby wszelkiego rodzaje meble. Poza tym możliwe jest wykupienie opcji ubezpieczającej zwierzęta domowe i sprzęty multimedialne. Każde towarzystwo może mieć inne gatunki oraz rodzaje zwierząt dostępne do ochrony. Najczęściej można się spotkać z samymi kotami i psami. Można jednak znaleźć takie oferty, w których możliwe będzie ubezpieczenie papug, chomików czy myszoskoczków. Nie można jednak ubezpieczyć zwierząt dzikich, tych sprowadzonych nielegalnie, oraz zwierząt gospodarczych. Wyjątkiem mogą stać się konie, używane jedynie do celów rekreacyjnych. 

Rozszerzenie polisy – multimedia

W przypadku zabezpieczenia sprzętu multimedialnego warto wspomnieć, co dokładnie wchodzi w skład tego pojęcia. Multimediami nazywamy te urządzenia, które mogą w jakiś sposób przesyłać informacje. Są to więc wszelkiego rodzaju telewizory, radia, smartfony, a nawet konsola do gier. Ważnym faktem jest to, że ochrona obejmuje przypadki zalania, pożaru czy kradzieży, jednak nie można liczyć na odszkodowanie w przypadku uszkodzenia urządzenia własnoręcznie, lub przez zwierzaki domowe. Wartym uwagi może być tutaj pakiet Home Assistance, o którym więcej informacji, można znaleźć tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/czym-jest-home-assistance-i-czy-warto-je-kupic

Pakiet Home Assistance

Generalnie pozwala na zamienienie typowego odszkodowania na pomoc specjalistów w danej branży. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć wszelkich problemów, spowodowanych brakiem szansy na znalezienie odpowiedniego specjalisty, w razie szkody. Oczywiście, wszystko posiada swoje limity, które można uzgodnić z danym towarzystwem. Logicznym faktem jest oczywiście należna dopłata, w przypadku chęci zwiększenia liczby wizyt. Istnieją pewne reguły, które nie pozwalają wziąć tego pakietu, jednak mogą się one różnić u każdego towarzystwa. Zdecydowanie jednak warto rozpatrzyć opcję nabycia tego rozszerzenia. 

W przypadku chęci znalezienia odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania lub domu warto skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek. Zdecydowanie ułatwiają one wyszukiwanie ofert, które mogą spełnić wymagania każdego klienta. Ważne jest również, aby posiadała ona opcje jedynie z pewnej ręki od znanych i cenionych marek. Taką porównywarką, jest chociażby https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl

Zdjęcie główne: Harry GroutHire/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*