Meble, które wprowadzą ład w kawalerce

Meble, które wprowadzą ład w kawalerce
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Masz do zagospodarowania swój własny metraż? Szukasz inspiracji na urządzenie kawalerki z wyczuciem i dobrym gustem? Sprawdź, jakich mebli nie może zabraknąć w Twojej przestrzeni!

Kuchnia albo aneks kuchenny

Popularnym rozwiązaniem na małych metrażach jest tworzenie aneksu kuchennego przyłączonego do jednego z pomieszczeń. W takim miejscu zazwyczaj nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni – wszystko trzeba zmieścić na niezwykle małej powierzchni. Zwłaszcza, jeśli do tej pory mieszkałeś w domu jednorodzinnym, zagospodarowanie takiego aneksu może być dla Ciebie wyzwaniem. Najważniejsze będzie w tym przypadku dokładne przemyślenie dostępnego miejsca i zaprojektowanie jak największej ilości przestrzeni do przechowywania. Postaw na głębokie i długie szafki do kuchni, dzięki którym Twoje naczynia i garnki nie będą stały na blatach. Postaraj się zorganizować również miejsce do magazynowania suchej żywności, sztućców, chleba, herbat i kaw czy kosza na śmieci. Byłoby idealnie, gdyby wszystkie te rzeczy mieściły się w szafkach i szufladach, zamiast stać poza nimi.

Rozwiązanie dwa w jednym

W projekcie aranżacji Twojej kawalerki tuż za kuchnią (lub aneksem kuchennym) podąża miejsce, w którym będziesz mógł jeść posiłki – czyli fragment mieszkania służący Ci jako jadalnia. Jeśli Twój metraż jest mały, najlepszym pomysłem jest zorganizowanie baru (wyposażonego w dodatkowe szafki, dzięki którym zyskasz miejsce do przechowywania!), którego blat posłuży jako stół. Idealnym uzupełnieniem tego pomysłu będą hokery, które wprowadzą do pomieszczenia trochę elegancji i lekkości. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem tradycyjnego stołu, zastanów się nad blatem, który w ciągu dnia możesz podnieść na ścianę, żeby zwiększyć ilość miejsca – to rozwiązanie może Ci się naprawdę przysłużyć w małym mieszkaniu.

Strefa relaksu

Nie rezygnuj z niej, nawet jeśli ma być naprawdę niewielka. Może ją tworzyć wąski regał na książki i mała pufa, kanapa, która na noc zamienia się w łóżko, i telewizor albo nawet parapet zastawiony roślinami doniczkowymi. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i pasji! Ważne, by nawet tutaj zadbać o dodatkowe miejsce do przechowywania – tego nigdy nie jest za wiele. Przydatna może okazać się na przykład szafka pod telewizor z kilkoma półkami lub szufladami albo pufa z pustym wnętrzem, w którym będziesz mógł umieścić zapasową pościel albo część ubrań.

Zdj. główne: Douglas Sheppard/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*