Chcesz urządzić pokój dziecka? Doradzamy, jak to zrobić

Chcesz urządzić pokój dziecka? Doradzamy, jak to zrobić
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzanie pokoju dla dziecka to bez wątpienia bardzo ważny moment w życiu każdego młodego rodzica. O czym warto pamiętać podczas aranżacji? Doradzamy, na jakie elementy warto zwrócić uwagę.

Kolorystyka pokoju dziecięcego

W aranżacji każdego wnętrza, również pokoju dla dziecka, bardzo istotna jest kolorystyka. Jakie kolory sprawdzą się najlepiej w pokoju dla Twojego malucha? Przede wszystkim postaw na naturalne i jasne kolory. Naszą propozycją są różnego rodzaju beże, szarości oraz biele. Dzięki nim pokój będzie wydawał się bardziej przestronny i przytulny. Unikaj mocnych i intensywnych kolorów na ścianach i meblach, ponieważ będą one rozpraszające dla malucha. Ponadto, stonowane barwy są świetnym tłem dla dziecięcych zabawek i dekoracji.

Jakie meble wybrać?

W każdym wnętrzu bardzo istotne są meble. Również w pokoju dla malucha odgrywają one sporą rolę. Bez wątpienia jednak najważniejszym elementem wyposażenia jest łóżeczko dziecięce. Jak więc wybrać odpowiednie łóżeczko dla dziecka? Przede wszystkim zadbaj o maksymalne bezpieczeństwo malucha. Najlepszym wyborem będą więc klasyczne łóżeczka wykonane z dobrej jakości drewna. Oczywiście należy również pamiętać, że w drewnianym łóżeczku nie powinno być żadnych drzazg i innych niebezpiecznych dla maluszka elementów. Postaraj się także, aby w łóżeczku znalazły się inne przyjemne w dotyku i rozwijające akcesoria, na przykład pościel świecąca w nocy.
Oprócz łóżeczka w pokoju powinny znaleźć się także inne mebelki. Zadbaj między innymi o odpowiednie miejsce do przechowywania. Różnego rodzaju szafki i szafy będą świetnym miejscem na przechowywanie ubranek, zabawek i innych akcesoriów dziecięcych. W pokoiku powinno znaleźć się również wygodne miejsce do siedzenia, na przykład pufy dla dzieci lub wygodny fotel. Będzie to idealna przestrzeń do karmienia malucha oraz spędzania z nim czasu i usypiania.

Zdj. główne: NeONBRAND/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*