Masz dużą kuchnię? Podpowiadamy, jak ją urządzić

Masz dużą kuchnię? Podpowiadamy, jak ją urządzić
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Duża kuchnia to duże możliwości aranżacyjne. Może się jednak okazać, że jest ona również sporym wyzwaniem. Podpowiadamy więc, jak urządzić duże wnętrze, aby Twoja kuchnia była pomieszczeniem zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Często zastanawiamy się, jak urządzić kuchnię o niewielkim metrażu. Okazuje się jednak, że duża kuchnia również wymaga od nas sporych umiejętności organizacyjnych i aranżacyjnych. Jak więc urządzić dużą kuchnię, która nie tylko będzie pięknie i estetycznie się prezentować, ale także będzie wnętrzem wygodnym i funkcjonalnym? Podpowiadamy!

Wyspa kuchenna – idealne rozwiązanie do dużej kuchni

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała efektownie i była wygodna, to świetnym rozwiązaniem będą wyspy kuchenne. Są one wyjątkowo praktyczne, ponieważ zmniejszają one odległości między kluczowymi miejscami w Twojej kuchni. Dzięki temu wszystkie kluczowe miejsca w kuchni takie jak blaty, kuchenka oraz lodówka będą ze sobą w pewien sposób połączone, a korzystanie z nich stanie się znaczne wygodniejsze i bardziej intuicyjne. Pamiętaj jednak, że decydując się na kuchnię z wyspą, warto zwrócić konkretne meble. Wyspy kuchenne mogą być bowiem elementem wyposażenia zarówno kuchni nowoczesnej, jak i tej bardziej tradycyjnej. Jeśli więc zależy Ci na bardziej modernistycznym wystroju, to możesz zdecydować się na wyspę i szafki kuchenne w prostych bryłowych kształtach. Jeśli jednak chcesz wprowadzić do swojej kuchni bardziej klasyczny klimat, to zdecydowanie rozwiązaniem dla Ciebie będą tradycyjne drewniane meble oraz meble prowansalskie.

Intuicyjne i wygodne ustawienie wyposażenia

W przypadku dużej kuchni niezwykle ważne jest intuicyjne i wygodne ustawienie wyposażenia. We wnętrzach o sporym metrażu sprawna organizacja może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego też warto ją sobie nieco ułatwić właśnie poprzez rozstawienie mebli i sprzętów. Ważne jest przede wszystkim, aby trzy najważniejsze elementy wyposażenia, czyli lodówka, kuchenka oraz zlewozmywaki kuchenne stworzyły trójkąt. Dzięki temu przygotowywanie posiłków będzie sprawniejsze i szybsze.

Kuchnia z jadalnią

Spore wnętrza dają także możliwość na połączenie kilku funkcji. Możesz więc tak zaaranżować kuchnię, aby spełniała nie tylko rolę miejsca do przygotowywania posiłków, ale także miejsca do ich spożywania. Warto więc wyznaczyć w kuchni takie dwie oddzielne przestrzenie. Jedna z nich powinna być typowo robocza – to właśnie tam umieścisz wszystkie typowo kuchenne meble. Drugą zaś przeznacz na stół z krzesłami, starając się, aby całość była wygodna i przestronna.

Urządzając to wnętrze, zwróć szczególną uwagę na stół. W końcu nie bez powodu mówi się często, że jest on sercem domu. Pięknie wyglądającym rozwiązaniem jest duży okrągły stół. Jego ogromną zaletą jest fakt, że w zależności od tego, jaki materiał wykonania wybierzesz, będzie pasował zarówno do wnętrz industrialnych, skandynawskich, jak i tych bardziej tradycyjnych.  Nie zapomnij również o wyborze odpowiedniego oświetlenia, które oświetli równomiernie strefę do gotowania oraz strefę do spożywania posiłków. Do takiego łączonego wnętrza możesz także dokupić mały barek, w którym będzie można przechowywać różne trunki. Takie rozwiązanie będzie genialnym pomysłem, jeśli planujesz organizację przyjęć – zarówno tych mniejszych, jak i większych.

Zdj. główne: Im3rd Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*