5 pomysłów na zabawy z dziećmi w domu

5 pomysłów na zabawy z dziećmi w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nawiązywanie relacji z dziećmi, czyli spędzanie z nimi czasu na beztroskiej zabawie, to bardzo ważny element ich rozwoju. Warto mieć jednak na uwadze, że dzieci szybko się nudzą, dlatego należy zapewnić im kreatywne rozrywki, które zaciekawią również Ciebie! Ułatwimy Ci to zadanie! Oto sprawdzone pomysły na spędzanie czasu z dziećmi!

Jak ciekawie spędzać czas z dziećmi?

Czas spędzony z maluchami, bez względu na wiek, z pewnością na długo zapadnie w ich pamięć. Aby jednocześnie bawić się, uczyć i tworzyć przyjemne wspomnienia z dzieciństwa warto znaleźć zabawy, które pasować będą całej rodzinie. Poznaj nasze propozycje!

1. Kreatywna zabaw z masą solną w roli głównej

Samo tworzenie masy solnej z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Dzieci wprost uwielbiają eksperymentować z fakturą i tworzeniem kreatywnych rzeczy, a także mieszaniem różnych składników. Jest to prosta zabawa, która umożliwia tworzenie ciekawych dzieł np. ramek do zdjęć czy figurek, które po upieczeniu można dodatkowo pokryć farbą. Poza tym do ich stworzenia potrzebna będzie jedynie woda, sól i mąka, czyli wszystko to, co zazwyczaj znajduje się w domu. Jest to również świetne zajęcie dla dzieci, które mają problem z sensoryką.

2. Wspólne przygotowywanie posiłków

A może by tak zrobić razem obiad lub ulubione danie dziecka? Zabawa w kuchni pozwoli maluchowi nauczyć się obcowania z różnymi produktami spożywczymi i narzędziami kuchennymi. Dodatkowo możecie wspólnie tworzyć przepisy i eksperymentować ze smakami, a na koniec pięknie udekorować danie.

3. Gry planszowe na pochmurne dni

W sklepach bez trudu znajdziesz wiele ciekawych gier planszowych, które zapewnią całej rodzinie mnóstwo radości i zabawy. Warto dostosować produkt do umiejętności i wieku dziecka, wówczas zabawa będzie wyjątkowo udana. To tego gry planszowe pozwolą na naukę trudnej sztuki przegrywania. Wspaniale sprawdzają się propozycje, które wymagają logicznego myślenia i tworzenia strategii.

4. Nauka języka obcego przez zabawę

Możesz także połączyć zabawę z nauką. Dzięki zmyślnie stworzonym kalamburom w języku obcym ułatwisz przyswajanie prostych słówek, a do tego urozmaicisz wspólnie spędzony czas. Takie gry np. po angielsku dają naprawdę wiele korzyści.

5. Stwórzcie wspólnie zabawny komiks

Kto powiedział, że czas spędzony w domu musi być nudny, ten nigdy nie tworzył komiksu. Takie zabawne historyjki w połączeniu ze wspólnie wykreowanym światem, a także ciekawymi postaciami wzorowanymi na członkach rodziny, pomoże Wam wykonać komiks lub nawet książeczkę. Będzie przy tym masa zabawy, którą można spokojnie rozłożyć na kilka dni!

6. Scrapbooking – czyli sztuka zdobienia

Zbierzcie zdjęcia, które znajdują się w waszym domu lub pamiątki z wakacji i zróbcie dla nich absolutnie wyjątkowe pojemniki, albumy lub ramki do zdjęć. Scrapbooking polega na własnoręcznym ozdabianiu różnych rzeczy przy wykorzystaniu wstążek, koralików, gazet, guzików i papieru kolorowego. Taka zabawa to masa radości i kreatywności. Możesz także pomóc stworzyć spersonalizowane prezenty dla kogoś bliskiego. Gwarantujemy, że taka forma rozrywki przypadnie do gustu twoim pociechom!

Zdj. główne: Allen Taylor/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*