Fidget Toy – Zabawki antystresowe i progresywne, które opanowały świat

Fidget Toy – Zabawki antystresowe i progresywne, które opanowały świat
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Fidget Toy to zabawki antystresowe, które pokochały dzieci. Idealne dla każdego, kto boryka się z problemami o naturze nerwicowej, takimi jak nagminne dotykanie twarzy, skóry, zabawie włosami czy obgryzanie paznokci. To idealna pomoc w walce z autyzmem i ADHD. Chcesz się dowiedzieć, jak pomóc swojemu dziecku w sytuacjach stresowych? Przeczytaj artykuł!

Nieodłącznym elementem prawidłowego rozwoju dziecka jest stymulacja zabawkami odpowiednimi do jego wieku i zdolności manualnych. Zaraz po narodzinach najlepszą zabawką, jaką możecie zagwarantować swoim pociechom, będzie Wasz głos. Dziecko rozwinie swoje zmysły, jeśli będziecie do niego śpiewać, przytulać je i dawać się mu głaskać.

Jakie zabawki dla najmłodszych?

Pierwszą zabawką, jaka gości w rękach maluszka, to grzechotka. Kiedy dziecko nie wykształciło jeszcze umiejętności chwytania przedmiotów, warto pokusić się o zakup grzechotki z możliwością zaczepienia na rękę lub element garderoby z wszytym dzwonkiem. 

Innym rozwiązaniem jest sprawienie maluchowi grzechotki sensorycznej w postaci kapci. Bajkowy kształt, wiele kolorów i przyjemne w dotyku tworzywo z którego zostało wykonane – to wszystko sprawia, że dziecko ma ochotę dotykać je, ćwicząc plastykę ciała.

Popularnym zakupem, jeśli chodzi o rozwój zmysłów malucha, stały się piłeczki sensoryczne. To dobra propozycja, jeśli chcemy wykonać delikatny sensoryczny masaż dziecka. Pozwala rozluźnić mięśnie brzucha, ułatwiając zasypianie.

Piłki o różnych kształtach i kolorach angażują zmysł dotyku i wzroku. Są wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie wywołują uczulenia i są wystarczająco duże, by niemowlę ich nie połknęło. Ponadto wpływają pozytywnie na koordynację wzrokowo-ruchową.

Zabawka sensoryczna Push Pop Bubble Fidget Toy 

Zabawa Push Pop to idealne rozwiązanie dla pociech mających kłopoty z koncentracją. Wpływa relaksująco, wyciszająco i pozwala uspokoić myśli. To produkt wykonany z silikonu, kształtem przypominający matę, w której umieszczone są bąbelki. Jest niewielkich rozmiarów, przez co łatwo ją przewozić i świetnie układa się w rączkach malucha. 

To prosta gra, do której możemy zaangażować całą rodzinę. Możecie kolejno wciskać silikonowe bąble, licząc na głos. Osoba, która wciśnie bąbel ostatnia – ma wykonać jakieś zadanie.

Push Bubble jest tak skonstruowana, by móc formować w macie litery lub cyfry. To dobry pomysł na spędzanie wspólnego czasu np. starając się ułożyć swoje imię, lub imię kogoś z rodziny. Zabawka świetnie rozwija zmysł dotyku i wzroku.

Inne propozycje zabawek Fidget

Zabawki antystresowe to również metalowe kółka z umieszczonymi w środku kolorowymi elementami łączącymi obręcze, które należy przesuwać palcami. To ciekawy sposób na rozluźnienie, a przy tym dobrą zabawę. 

Dostępne są także kolorowe kółka z otworami na palec, namagnesowane z każdej strony. Możemy tworzyć z nich różne kształty i układać kolory w dowolny sposób, a przy łączeniu elementy wydają przyjemny dźwięk. Można je rozłączać, dobierać w pary i kolumny,  To istna eksplozja stymulacji, która uwolni ręce Twoje i Twojego dziecka od nerwicowych zachowań.

Zabawki sensoryczne przyjmują również formę breloczków, które możesz przypiąć do kluczy. Często przypominają warzywa, np. fasolki, które trzeba nacisnąć, by wypadł z nich groszek. Zdarzają się także projekty zabawek w kształcie zwierząt, gdzie należy nacisnąć element ich ciała, który po chwili się powiększa.

Wszystkie propozycje są wielokolorowe i wykonane z bezpiecznego materiału, który nie stanowi zagrożenia dla Twojego dziecka. Przed zakupem upewnij się, że wielkość zabawki jest odpowiednia i nie stanowi niebezpieczeństwa dla pociechy.

Zdj. główne: Charles Deluvio/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*