Jak dbać o porządek w kawalerce?

Jak dbać o porządek w kawalerce?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kawalerka, mimo że mała, może sprawiać problemy, jeśli chodzi o utrzymanie porządku. Bałagan na małej przestrzeni jest bowiem o wiele bardziej zauważalny. Jak więc zadbać o porządek w kawalerce? Przedstawiamy kilka naszych sprawdzonych patentów, dzięki którym, w Twojej kawalerce zawsze będzie panował porządek.

Zadbaj o miejsce do przechowywania

Aby zachować porządek w kawalerce, warto przede wszystkim zadbać o odpowiednią ilość miejsc do przechowywania. Wystarczająca ilość szafek oraz duża szafa z lustrem pozwolą Ci na schludne przechowywanie rzeczy. Postaraj się tak rozplanować układ mebli w swojej kawalerce, aby wszystko miało swoje miejsce, a jednocześnie było zawsze pod ręką. Świetnym rozwiązaniem będą tutaj meble modułowe oraz kuchnia na wymiar – pozwolą one w pełni dopasować wyposażenie do metrażu mieszkania. Innymi rozwiązaniami są między innymi meblościanka do salonu oraz szafka RTV wisząca, dzięki którym w Twoim salonie będzie zawsze panował porządek. 

Sprzątaj regularnie

Odkładanie sprzątania na później nigdy nie jest dobrym pomysłem – im więcej bałaganu będzie pojawiać się w Twojej kawalerce z dnia na dzień, tym większą niechęć będziesz mieć do sprzątania. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc sprzątanie na bieżąco. Wyznacz jeden dzień w tygodniu na generalne porządki – odkurzanie, mycie podłóg, ścieranie kurzu oraz mycie wszystkich elementów wyposażenie, szczególnie w kuchni i łazience. Pamiętaj też, aby robić mniejsze porządki każdego dnia. Możesz zacząć od małych kroczków. Zamiast rzucać ubrania na podłogę lub krzesło, chowaj je od razu do szafy. Zmywaj naczynia zaraz po przygotowaniu i spożyciu posiłku. Jeśli coś się wyleje, ścieraj plamę od razu. Możesz kierować się tutaj zasadą pięciu minut. Na czym ona polega? Jeśli masz do zrobienia jakąś czynność i wiesz, że zajmie Ci ona nie więcej niż pięć minut – zrób ją od razu! Takie drobne nawyki sprawią, że Twoje mieszkanie będzie o wiele czystsze, a co za tym idzie – atmosfera panująca w nim będzie przyjemniejsza. 

Korzystaj ze sposobów mam i babć

Jeśli w Twoim mieszkaniu pojawią się trudne do usunięcia zabrudzenia i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić, to warto korzystać ze sposobów Twojej mamy lub babci. Takie naturalnie metody, jak na przykład czyszczenie powierzchni sodą oczyszczoną z wodą i cytryną, są nie tylko bardzo proste, ale także niezwykle skuteczne. A ponadto relatywnie tanie!

Fot.: Adam Winger/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*