Jak dbać o ogród z basenem?

Jak dbać o ogród z basenem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Duży ogród z basenem to marzeniu wielu osób. W końcu to idealne miejsce do relaksu w ciepłe i słoneczne dni. Warto jednak pamiętać, że taki ogród wymaga od swojego właściciela szczególnej uwagi. Podpowiadamy, jak należy prawidłowo dbać o ogród z basenem.

Ogród bogaty w kwiaty i inne rośliny oraz ogromny wygodny basen… Bez wątpienia jest marzenie wielu osób. Takie miejsce wydaje się wręcz idealne do popołudniowego relaksu w ciepłe dni. Warto jednak pamiętać, że ogrody z basenem wymagają szczególnej pielęgnacji. Dowiedz się więc, jak prawidłowo zadbać o taki ogród.

Jak dbać o basen ogrodowy?

Aby Twój ogrodowy basen rzeczywiście był miejscem przyjemnym i relaksującym, koniecznie trzeba o niego odpowiednio zadbać. Musisz przede wszystkim przygotować odpowiednie podłoże dla basenu, co zapewni mu stabilność, która bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo i komfort korzystania z niego. Wybierz powierzchnię równią i pozbawioną zanieczyszczeń. Świetnym miejscem na postawienie basenu jest zarówno teren zielony, jak i wykonany na przykład z betonu lub kostki brukowej.

Bardzo ważnym elementem dbania o basen w ogrodzie jest także oczyszczanie wody. Krystalicznie czysta woda zapewni bowiem nie tylko znacznie większy komfort korzystania z basenu, ale przede wszystkim sprawi, że basen będzie bezpieczny. Pamiętaj więc, aby regularnie oczyszczać wodę z liści czy gałęzi naniesionych przez wiatr. Pomocna może okazać się także pułapka ekologiczna, która zapobiegnie wchodzeniu owadów i insektów do wody basenowej. Warto także zainwestować w plandekę lub pokrywę chroniącą basen przed zanieczyszczeniami. Jednym z ważniejszych elementów czyszczenia basenu jest również chlorowanie oraz stosowanie pomp filtrujących. Pamiętaj jednak, że Chlor nie powinien być wrzucany bezpośrednio na dno basenu, ponieważ może odbarwić dno. Znacznie lepszym pomysłem jest umieszczenie go w pływaku. Ponadto żadna chemia basenowa, nawet ta najlepszej jakości, nie będzie działać dobrze, jeśli nie będziesz prawidłowo korzystać z pomp. Pompy basenowe muszą być przede wszystkim dopasowane do wielkości zbiornika, a ich filtr powinien być regularnie myty.

Jeśli marzy Ci się duży ogrodowy basen, w którym Ty i Twoi najbliżsi będziecie mogli spędzać relaksujące chwile w lecie, to koniecznie zapoznaj się ofertą strony internetowej https://ambaseny.pl/.

Basen to nie wszystko

Mimo że basen jest bez wątpienia największą atrakcją ogrodu, to warto także zadbać o inne jego elementy. Aby Twój ogród i cała jego przestrzeń była miejscem przyjemnym, warto zadbać o jego estetyczny wygląd. Najlepszym sposobem na to jest zasadzenie oraz odpowiednia pielęgnacja roślin ogrodowych. Jakie jednak rośliny najlepiej wybrać? W przypadku sporych ogrodów z basenem świetnie sprawdzą się wysokie krzewy oraz ozdobne drzewka, które zagwarantują nieco więcej prywatności. W ogrodzie nie może także zabraknąć kwiatów. Jeśli zależy Ci na tych bardziej rozłożystych, to świetnym wyborem będą ponadczasowe róże oraz hortensje. W pielęgnowaniu Twoich roślin z pewnością pomoże Ci https://arkop.pl/.

Fot. Charles Larose/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*