Aranżujemy kawalerkę – co i jak?

Aranżujemy kawalerkę – co i jak?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Udało Ci się kupić swoje pierwsze mieszkanie? Zakup własnej nieruchomości to niezwykle poważny krok w dorosłe życie i jednocześnie bardzo istotne wydarzenie. Jeżeli nawet Twoje mieszkanie ma niewiele metrów w powierzchni, nie martw się tym zbytnio, bo w tym artykule pomożemy Ci je wygodnie urządzić. Kawalerki bywają trudne w aranżacji, więc podpowiadamy też, gdzie szukać pomocy w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości.

Kawalerka – jeden pokój z aneksem i nic więcej – jak to urządzić?

Na rynku mieszkaniowym można znaleźć coraz więcej ofert sprzedaży małych kawalerek, które składają się jedynie z łazienki oraz głównego pokoju, jaki w praktyce ma służyć jednocześnie za kuchnię, jadalnię, salon i sypialnię. Trochę dużo funkcji jak na jedno, niewielkie pomieszczenie, prawda? Ale nie przejmuj się – można nawet taką kawalerkę wygodnie urządzić. Jeżeli naprzeciwko aneksu kuchennego postawisz kanapę tyłem do kuchenki i innych sprzętów, zyskasz mini salon. Może on być jednocześnie sypialnia, ale jeżeli masz jeszcze wystarczająco miejsca, szafą lub regałem możesz oddzielić łóżko od części dziennej. W ten sposób uzyskujesz trzy strefy – kuchenną, dzienną i nocną.

Mała kawalerka – najbardziej praktyczne porady odnośnie  aranżacji wnętrz 

Zanim jeszcze przeprowadzisz się do nowego mieszkania koniecznie zadbaj o to, aby wyrzucić lub sprzedać stare, niepotrzebnie Ci już rzeczy. Ubrania, których już dawno nie nosisz, książki, jakie już przeczytałeś czy inne tego rodzaju gadżety będą stanowić dla Ciebie zbędny balast w kawalerce. Pamiętaj, że nowe mieszkanie to po części również nowy etap życia. Kiedy będziesz udawać się na zakupy po pralkę, lodówkę, kanapę albo szafę, koniecznie zmierz miejsce, gdzie chcesz je postawić. Małe mieszkania mają to do siebie, że czasami trudno w nich pomieścić wszystko i trzeba decydować się na sprzęty o ograniczonych rozmiarach. 

Problem z aranżacją kawalerki lub małego mieszkania w Lublinie? Zgłoś się do profesjonalistów

Jeżeli trudno jest Ci samodzielnie zaaranżować własne mieszkanie, możesz skorzystać z usługi, jaką jest profesjonalne projektowanie wnętrz. Lublin to miasto, na terenie którego można spotkać się z doświadczonymi specjalistami w tej właśnie dziedzinie, więc jeżeli posiadasz kawalerkę w tej okolicy, możesz się do nich zgłosić. Będzie to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla zapracowanych, którym brakuje czasu na bieganie po sklepach i dobieranie gadżetów domowych. Jeżeli nie wiesz w jakim stylu chcesz urządzić kawalerkę lub podoba Ci się wiele rzeczy, również skorzystaj z tej opcji.

Fot.: Hutomo Abrianto/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*