Czy niewielkim kosztem można dobrze wyposażyć kuchnię?

Czy niewielkim kosztem można dobrze wyposażyć kuchnię?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Remonty i zmiany w aranżacji wnętrz często kojarzą nam się z wielkimi kosztami. Jednak wcale nie musi tak być! Podpowiadamy, jak możesz niewielkim kosztem dobrze urządzić i wyposażyć swoją kuchnię.

Często mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Dlatego też warto szczególnie zadbać o jej aranżację. Co jednak zrobić, gdy masz ograniczony budżet? Dowiedz się, jak niewielkim kosztem możesz dobrze wyposażyć kuchnię.

Otwarte półki zamiast szafek

Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić na meblach kuchennych, to dość prostym sposobem jest zrezygnowanie z zabudowanych wiszących szafek na rzecz półek. Fronty są jednym z droższych elementów zabudowy kuchni, dlatego też rezygnując z nich, znacząco zaoszczędzisz. Ponadto półki mają wiele uroku i potrafią całkowicie odmienić charakter wnętrza. Pamiętaj jednak, że w przypadku takiego rozwiązania, konieczna będzie dużo większa dbałość o porządek. 

Odnawianie mebli i armatury

Jeśli chcesz diametralnie odmienić swoją kuchnię, to wcale nie oznacza, że musisz koniecznie kupować nowe meble. Zamiast tego, możesz przerobić te stare, na przykład malując je na całkowicie inny kolor. Farby dedykowane do kuchni, a konkretniej do mebli kuchennych, mają właściwości gwarantujące, że ostateczny efekt będzie trwały. Ponadto malowanie nie wymaga od Ciebie sporych wydatków –  koszt zakupu farby jest największym wydatkiem, jednak samo malowanie większość osób jest w stanie przeprowadzić samodzielnie. Nie ma też potrzeby inwestowania w specjalistyczny sprzęt, ponieważ wystarczy klasyczny pędzel lub wałek oraz mały pędzelek do poprawienia szczegółów.

Innym sposobem na odnowienie kuchennych mebli bez konieczności kupowania nowych, jest po prostu wymiana blatu.  Jest to jeden z najbardziej widocznych i rzucających się w oczy elementów wykończenia kuchni, a zastąpienie go nowym modelem pozwoli uzyskać natychmiastowy efekt. Blat pozwala także na zmianę lub podkreślenie stylu Twojej kuchni. Na przykład decydując się na blat z ciemnego, lakierowanego drewna wprowadzisz klimat glamour, dzięki temu wykonanemu z ciepłego, jasnego drewna jak dąb, Twoja kuchnia stanie się bardziej przytulna, a blat wykonany z czarnego lub szarego kamienia nada nowoczesnego charakteru. 

Jeśli chcesz dokonać jeszcze większej zmiany, to możesz także wymienić zlew kuchenny, na przykład na granitowy zlewozmywak jednokomorowy lub jeśli masz więcej miejsca na zlewozmywak dwukomorowy. Tradycyjny, srebrny zlew oraz bateria prezentują się raczej dość zachowawczo i na pewno niezbyt spektakularnie, dlatego też kluczem do aranżacyjnego sukcesu może być po prostu wymiana tego jednego elementu wyposażenia kuchni.

Oświetl swoją kuchnię

Czasami kluczem do sukcesu w rearanżacji wnętrza jest jego oświetlenie. Często wystarczy zmiana samego abażura, a czasem po prostu żarówki. Przeanalizuj, jakie światło daje ta, którą posiadasz obecnie – zimne, ciepłe? Poeksperymentuj trochę ze światłem, a zobaczysz, jak bardzo potrafi odmienić ono Twoją kuchnię. Ponadto możesz zastosować modne ostatnio światła ledowe na taśmie, umieszczając je pod szafkami lub półkami. W ten sposób tworzą efektowny klimat i skutecznie doświetlają blat, ułatwiając Ci przyrządzanie ulubionych potraw. Oświetlenie to nie zrzuca się w oczy, a samo światło jest miękkie i delikatne, co sprawia, że ledy są genialnym sposobem na odmienienie charakteru wnętrza.

Zdjęcie główne: PhotoMIX Company/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*