Co może być przydatne w dbaniu o higienę w przemyśle?

Co może być przydatne w dbaniu o higienę w przemyśle?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Higiena miejsca pracy w przemyśle to kluczowe wręcz zagadnienie. Jak jednak właściwie o nią zadbać?

Specyfika przemysłu i rola higieny

Odpowiednio przystosowane środowisko pracy to nie tylko zwiększona efektywność wszelkiego rodzaju działań, ale również pewność, że będą one maksymalnie bezpieczne i komfortowe dla pracowników. To właśnie dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na nowinki oraz aktualizację norm – dzięki temu dany zakład będzie w stanie działać na najwyższym możliwym poziomie. 

Mówiąc o przygotowywaniu strefy roboczej nie można oczywiście zapominać o właściwym poziomie higieny. Niezależnie od tego, czy mowa jest o przemyśle spożywczym, zakładzie konstrukcyjnym czy może obiekcie produkcyjnym, konieczne jest zadbanie o to, by zarówno produkty, jak i sami pracownicy znajdowali się w komfortowych i sterylnych warunkach. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo, ale również – patrząc bardziej pragmetycznie – o prestiż przedsiębiorstwa.

Sposoby na podwyższenie standardu higieny w zakładzie

Jak można dbać o higienę w zakładach przemysłowych? Obecny rynek oferuje nam naprawdę wiele efektywnych sposobów, dzięki którym będziemy w stanie w kompleksowy sposób zająć się tym zagadnieniem. Przyjrzyjmy się więc najlepszym opcjom w tym zakresie.

Zwiększanie liczby bezdotykowych działań

Bakterie czy wirusy są w stanie roznosić się na wiele sposobów. Oczywiście sporą uwagę zwraca się na drogę kropelkową, lecz równocześnie nie możemy zapominać o dotyku. Czasami nawet nieświadomie możemy podetrzeć nos ręką, by następnie użyć jakiegoś urządzenia czy nacisnąć przycisk. Gdy kolejna osoba użyje danego sprzętu, automatycznie przejmie również pozostawione na nim zarazki. Co więc możemy z tym zrobić? Dobrym sposobem jest chociażby korzystanie z maszyn, które jesteśmy w stanie obsługiwać bezdotykowo, na przykład z pomocą czujników.

Urządzenia wspomagające dbanie o higienę

Mówiąc już o bezdotykowych urządzeniach, nie można nie wspomnieć o odpowiednich sprzętach, dzięki którym dbanie o higienę będziemy mogli wprowadzić na zupełnie inny poziom. Stosując się do rady w kontekście ograniczania dotyku, warto na przykład rozważyć korzystanie ze zlewów opierających się o czujnik ruchu, dozownikach do papieru, choć suszarki bezdotykowe są o wiele lepszym rozwiązaniem, czy dozownikach do mydła. Warto w tym miejscu wspomnieć, że spory przekrój takich urządzeń znajdziecie na stronie https://calde.pl/. Przydatne mogą również w niektórych przypadkach okazać się kroplomierze czy zakraplacze, dostępne chociażby na stronie https://aba-poland.pl/dozatory-kroplomierze-i-zakraplacze.html

Odpowiednie środki dezynfekcyjne

Same sprzęty, które poprawiają higienę, to oczywiście za mało – bardzo istotnym aspektem są również właściwe środki, dzięki którym będziemy w stanie zadbać o właściwą dezynfekcję czy higienę. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o właściwe mydło. Warto zwrócić uwagę na to, by właściwie dobierać chociażby środki do dezynfekcji powierzchni – w przypadku rozwiązań przemysłowych jest to bardzo istotna kwestia.

Fot.: Crystal Kwok/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*