Co zrobić z resztkami z mydła?

Co zrobić z resztkami z mydła?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Resztki mydła są bardzo niewygodne w użyciu. Zamiast je wyrzucać, można je ponownie wykorzystać. Co można zrobić z resztek mydła?

Domowe mydło w płynie

Zamiast kupować mydło w płynie, możesz je samodzielnie wykonać z resztek mydła, które masz w domu. Do domowego mydła w płynie przyjmuje się przelicznik na 1 litr wody 40 g resztek z mydła. Sposób wykonania jest prosty. Wystarczy tylko zagotować wodę w garnku. 

Do gotującej się wody należy wsypać resztki mydła i zmniejszyć ogień. Gdy mydło się rozpuści i połączy z wodą, ściągnij garnek z ognia. Odstaw do ostudzenia. Gdy masa ostygnie, przelej do opakowania z pompką.

Zrób nową kostkę z resztek

Gdy masz już dużo resztek z mydła, zrób z nich nową kostkę. Wystarczy tylko kawałki przełożyć do szklanego słoika i dodać do nich niewielką ilość gliceryny. Jeśli jej nie masz, możesz dodać małą ilość kremu do rąk lub balsamu do ciała. Następnie umieść słoik w kąpieli wodnej, mieszając w nim cały czas, aby nie powstały grudki. Następnie przelej ciepłą masę do przygotowanej wcześniej formy (najlepiej silikonowej). Poczekaj, aż zastygnie, i wyjmij gotowe mydła.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*