Jak się pozbyć ubrań, w których nie chodzimy?

Jak się pozbyć ubrań, w których nie chodzimy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma chyba ludzi, którzy mają w swojej szafie jedynie ubrania, które są im potrzebne. Jesień to znakomity moment, aby sprawdzić, co nosimy, i pozbyć się niepotrzebnych ciuchów. Jednak jak to zrobić i gdzie można oddać niezniszczone rzeczy?

Jak pozbyć się ubrań – od czego zacząć?

Podczas każdej pory roku, warto w miarę możliwości kompletnie przeorganizować naszą szafę. A co za tym idzie, odłożyć cienkie, letnie bluzki i krótkie spodenki, a wymienić je na swetry i długie spodnie. W tym momencie często okazuje się, że masa ubrań już na nas nie pasuje lub po prostu zmienił się nasz gust i chcielibyśmy się ich pozbyć. Wówczas warto sprawdzić, które z nich nadal nadają się do użytku i odłożyć je na osobną stertę. To samo tyczy się rzeczy dla dzieci i dorosłych. 

Poszczególne elementy garderoby, których my nie nosimy, mogą przydać się innym. Możesz sprawdzić facebooka lokalnej społeczności lub nawet wystosować odpowiedni post, oferując ubrania za darmo lub za symboliczną opłatą. To jednak jedynie jedna z opcji! Jeżeli chcesz zarobić, możesz pokusić się o kontakt z zaprzyjaźnionym lumpeksem, do którego możesz oddać swoje dobrze zachowane ubrania. Po sprzedaży otrzymasz wówczas odpowiednią kwotę, oczywiście potrąconą o opłatę nałożoną przez właściciela secondhandu. Pamiętaj jednak, że ta opcja sprawdzi się w niewielkiej ilości miejsc, ze względu na problem w rozliczeniach.

Możesz także skorzystać z bazarków. W większych i mniejszych miejscowościach znajdują się bazary, na których istnieje możliwość jednorazowego wykupienia miejsca, w którym można ustawić stolik i sprzedawać dowolne rzeczy. Gwarantujemy, że wówczas uda Ci się sprzedać ich naprawdę dużo! Istnieje także opcja wystawienia rzeczy na platformie zakupowej, ale ten proces jest niezwykle żmudny i tak naprawdę trzeba długo poczekać, zanim uda Ci się cokolwiek sprzedać. To się jednak zmienia, a ubrania z drugiej ręki cieszą się coraz większą popularnością.

Gdzie oddać niepotrzebne ubrania?

Co z ubraniami, które nie nadają się do noszenia? Trzeba je wówczas wyrzucić, jednak nie do zwykłego kosza. Takie odpadki umieszcza się w kontenerze na tekstylia lub specjalnie wydzielonym pojemniku. Dzięki temu poddane zostaną procesowi recyklingu i przetworzone na inne rzeczy. Taki proces jest ekologiczny i coraz chętniej stosowany na świecie. Możesz także wykorzystać jedynie skrawki materiału i zrobić z nich ściereczki do czyszczenia mebli czy szmatki do podłogi. 

Jeśli masz dzieci, porwane bluzki, bluzy czy skarpetki mogą sprawić im masę frajdy. Wówczas warto zrobić z nich zabawki lub ubranka dla lalek i misiów. Gwarantujemy, że takie rozwiązania sprawią radość zarówno Tobie, jak i Twoim dzieciom, a przy okazji pozbędziesz się niechcianych i zniszczonych ubrań, które niejako dostaną drugie życie!

Zdj. główne: Nick de Partee/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*