Czy angielski online dla dzieci to dobry pomysł?

Czy angielski online dla dzieci to dobry pomysł?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Znajomość języka obcego staje się standardem, a najczęściej jest to język angielski. Im wcześniej dziecko zacznie się go uczyć, tym łatwiej i lepiej przyswoi język. Coraz więcej szkół językowych oferuje możliwość nauki online. Czy taka forma się sprawdza? Przejrzeliśmy opinie rodziców.

Photo by: Julia M Cameron, from: Pexels

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia językowe

Umiejętność posługiwania się językiem obcym dziecko zabiera ze sobą w przyszłość i pomoże mu ona nie tylko na rynku pracy i w podróżach, ale także w codziennym życiu. Dostęp do anglojęzycznych treści znacznie poszerza możliwości dodatkowej nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Dla maluchów nauka języka nie musi oznaczać żmudnego zapamiętywania i dodatkowego trudu. Nowoczesne szkoły językowe potrafią zadbać o to, aby proces przyswajania języka odbywał się naturalnie i często poprzez zabawę.

Nauka angielskiego dla dzieci online

Pośród opinii rodziców na temat nauki angielskiego dla dzieci online zdecydowanie przeważają te pozytywne. Rodzice wskazują zarówno na satysfakcję z jakości prowadzonych zajęć i widocznych efektów nauki, jak i zadowolenie maluchów z lekcji.

Photo by: Julia M Cameron, from: Pexels

Zalety nauki angielskiego online

Wśród zalet wymienianych odnośnie takiej formy nauki języka wskazuje się przede wszystkim na:

  • Możliwość ustalenia dogodnych dla nas terminów, które nie będą kolidować z innymi zajęciami, a w razie potrzeby mamy też możliwość elastycznych zmian.
  • Brak konieczności dowożenia dziecka na zajęcia w wyznaczone miejsce.
  • Szkoły językowe prowadzące zajęcia online najczęściej mają w ofercie lekcje prowadzone przez native speakerów. Dostępne są także zajęcia z polskimi lektorami.
  • Zajęcia są indywidualne – cała uwaga prowadzącego skupiona jest na naszym dziecku. To częsty problem standardowych kursów językowych, które organizują większe grupy zajęciowe. Wówczas intensywność nauki poszczególnego dziecka nieco spada, ponieważ uwaga nauczyciela musi podzielić się na wszystkich uczestników kursu.
  • Kiedy zajęcia odbywają się w domu, rodzic ma możliwość częściowo w nich uczestniczyć i tym samym samemu zobaczyć, jak są prowadzone oraz czy rzeczywiście są satysfakcjonujące.
  • Podczas lekcji języka online nauczyciel często ma więcej możliwości prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnego rodzaju interaktywnych metod, jak gry, czy animacje. Takie urozmaicenia zajęć wpłyną nie tylko na większe zainteresowanie dziecka nauką, ale i mogą ją znacznie usprawnić. Przykładowo, nauka słówek poprzez udział w grze okazuje się znacznie bardziej efektywna niż ich żmudne zapamiętywanie poprzez samo powtarzanie.
Photo by: Element5 Digital, from: Unsplash

Specjaliści są zdania, że nauka angielskiego w przypadku dziecka jest tym bardziej skuteczna im częściej odbywa się poprzez zabawę, polega na naturalnym przyswajaniu słówek i obfituje w różnorodne formy nauki. Zajęcia prowadzone online umożliwiają nauczycielom wykorzystywanie ciekawych dla dziecka metod nauki, przy jednoczesnym skupieniu się wyłącznie na jednym uczniu, co na standardowych kursach języka jest często trudne do wykonania.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*